Koszenie trawnika. Szybkie i wygodne. Robot koszący to świetny wybór!

Koszenie trawnika. Szybkie i wygodne. Robot koszący to świetny wybór!

Autor: Ewa Kozioł
18 cze 2021 13:17

Robot koszący wprowadził rewolucyjne zmiany w sposobie pielęgnacji trawników. Przede wszystkim kosi za nas. Wystarczy ułożyć instalację i zaprogramować robota.

Nowoczesne urządzenia do koszenia stale podlegają udoskonaleniom, które są odpowiedzią na oczekiwania związane z dbałością o środowisko naturalne i otoczenie społeczne. Jednocześnie, dzięki nowym udogodnieniom, dbanie o trawnik nie kojarzy się już z czasochłonnym obowiązkiem. Robot koszący wprowadził rewolucyjne zmiany w sposobie pielęgnacji trawników – przede wszystkim kosi za nas, a roboty Honda Miimo potrzebują do regularnego koszenia niskiej trawy niewielkiej ilości energii. Wystarczy ułożyć instalację i zaprogramować robota, by wykreślić koszenie z kalendarza domowych zadań, a dzięki systematycznemu koszeniu trawa nieustannie się zagęszcza, jest utrzymywana zawsze na tym samym poziomie i jest pielęgnowana w sposób ekologiczny poprzez mikro mulczowanie.

Honda Miimo 70 Live to kolejny model mini robota koszącego Honda przeznaczonego do pielęgnacji przydomowych trawników w stylu smart. Jego zaletą jest uproszczona, łatwa obsługa umożliwiająca samodzielny montaż instalacji. Zaprogramowanie robota ogranicza się do ustawienia języka i zegara, a pozostałe ustawienia robot wykonuje sam podczas „mapowania” trawnika po zatwierdzeniu dosłownie paru haseł na klawiaturze interfejsu.

Honda Miimo 70 Live służy do koszenia i utrzymywania trawy precyzyjnie na tej samej wysokości na powierzchni do 700 mkw. Jest wyposażony w pakiet udogodnień najmniejszego robota Honda z rozszerzeniem o nowe rozwiązania. Szerokość koszenia 19 cm, 3-stopniowa regulacja wysokości koszenia w zakresie 30/40/50 mm, czas koszenia na jednym ładowaniu – 75 min, wydajność koszenia – 32 m²/h. Elastyczny sposób instalacji bazy dokującej ułatwia samodzielny montaż przewodu granicznego i umieszczenie jej z możliwie najłatwiejszym dostępem dla robota.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także