×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Kupujemy lodówkę - na co zwrócić uwagę?

Kupujemy lodówkę - na co zwrócić uwagę?

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
Dodano: 22 lis 2017 17:37
Zaktualizowano: 24 lis 2017 11:25

Lodówka to stały element naszego wyposażenia kuchni, sprzęt, bez którego trudno byłoby wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie. Jakimi kryteriami powinniśmy się kierować kupując lodówkę, by cieszyć się nią przez długie lata?

Świeżość na różne sposoby

Świeżość produktów w lodówce zależy nie tylko od temperatury, lecz również od wilgotności wewnątrz urządzenia. Gdy jest zbyt niska, warzywa czy owoce bardzo szybko tracą swój kolor i – przede wszystkim – smak. Lodówki nowego typu często są wyposażone w czujniki wilgoci oraz temperatury, która jest dobierana automatycznie. Niezależnie natomiast sami możemy regulować poziom chłodzenia w szufladach. Takie rozwiązanie sprawia, że mięso jesteśmy w stanie przechowywać dłużej, bez ryzyka, że temperatura będzie zbyt niska dla warzyw. Dodatkowym atutem szuflad z możliwością osobnego ustawiania temperatury jest to, że zapachy w lodówce się nie przenikają.

Bez bakterii

Kolejnym istotnym elementem, na jaki warto zwrócić uwagę przy zakupie lodówki są filtry powietrza. Dzięki nim do urządzenia nie dostają się bakterie, które powodują psucie się żywności. Filtry zapobiegają także powstawaniu nieprzyjemnych zapachów.

Super zamrażanie i szybkie odmrażanie

W chłodziarko-zamrażarkach nowej generacji stosuje się podwójny system NoFrost, który zapobiega gromadzenie się szronu i lodu na ściankach części chłodzącej lub mrożącej oraz pozwala na nawet kilkukrotne wydłużenie świeżości naszych warzyw i owoców. Dziś również rozmrażanie lodówki nie jest przedsięwzięciem, które zajmuje całą noc. Dzięki technologii StopFrost proces pozbywania się lodu trwa zaledwie minutę.

Space400 – więcej miejsca na smak w 400 l pojemności

Najnowszym produktem marki Whirlpool jest chłodziarko-zamrażarka Space400, model SP40 801 EU, wyposażona w technologię 6. Zmysł Fresh Control oraz Freeze Control. Dzięki nim, dostajemy urządzenie, które spełnia wszystkie wymogi dzisiejszych czasów. Lodówka wyposażona jest w szereg innowacyjnych rozwiązań, takich jak dedykowane półki do przekąsek: Twin Drawers, które posiadają teleskopowe prowadnice, umożliwiające niemal całkowite wysunięcie, Bottle Shelf przeznaczoną na napoje, czy Big Crisper, do której bez obaw możemy włożyć delikatne produkty, takie jak warzywa czy owoce.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także