PARTNER PORTALU
Łazienka w stylu industrialnym. Tak możesz ją urządzić

Łazienka w stylu industrialnym. Tak możesz ją urządzić

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
17 lut 2020 18:14

Jak urządzić łazienkę w stylu industrialnym? Jakie wyposażenie wybrać? Sprawdźcie.

Lofty cechuje duża, dochodząca nawet do 800 mkw powierzchnia, otwarta przestrzeń i wysokie sufity (ok. 4 m lub więcej). Duże, niekiedy sięgające nawet kilku kondygnacji okna to kolejny atrybut loftów. Znakiem rozpoznawczym są widoczne elementy konstrukcji, instalacji, beton, cegła. Całość daje surowy, industrialny i niepowtarzalny charakter. Obecnie, ze zniszczonych i surowych pomieszczeń, lofty ewoluowały do nowoczesnych wnętrz, urządzonych z wykorzystaniem najlepszych materiałów i technologii - choć oczywiście z zachowaniem charakterystycznych elementów. 

Styl industrialny nie jest zarezerwowany tylko dla loftów. Możemy z niego czerpać urządzając własne mieszkanie, a charakterystyczne elementy będące znakami rozpoznawczymi loftów niech posłużą nam za drogowskazy.

W taki styl idealnie wpisują się produkty z serii XViu firmy Duravit. Postindustrialna elegancja tych elementów to wynik interakcji miękkich organicznych form z precyzyjną geometrią i detalami wykończenia na bardzo wysokim poziomie. Ostre kontrasty są tu kreowane przez łączenie powierzchni ceramicznych, szkła i metalu z matowymi lakierami lub wysokiej jakości drewnem. Na szczególną uwagę zasługuje metalowa konsola. Prostota i surowość jej formy w połączeniu ze szklaną półką oraz organicznym kształtem umywalki daje niespotykane wrażenie. 

Do konsoli XViu idealnie pasują umywalki z serii Viu. W pełni glazurowane od spodu, są dostępne w pięciu rozmiarach, również w wersji małej umywalki do rąk. Uzupełnieniem kompletu jest bateria elektroniczna D.1e, dostępna również w kolorze czarny mat, która aktywuje przepływ wody w żądanej temperaturze za jednym dotknięciem palca. Alternatywą dla produktów Xviu i Viu jest seria VeroAir. Umywalki z tej linii robią wrażenie delikatnymi krawędziami oraz niezwykłą harmonią linii. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także