Malowanie mebli z drewna i z metalu. Jaką farbę wybrać?

Malowanie mebli z drewna i z metalu. Jaką farbę wybrać?

Autor: Ewa Kozioł
01 cze 2021 11:58

Chcesz odnowić drewnianą komodę w domu? Pomalować metalowy grzejnik na modny kolor? A może nadać nowe życie drewnianej ławce lub skrzynce do kwiatów? Pomoże w tym specjalne emalia do metalu i drewna. Możesz ją stosować we wnętrzu, jak i na zewnątrz.


Emalia Jedynka Deco & Protect Drewno i Metal jest teraz dostępna w trzech nowych kolorach: mahoń, granatowy i zielony ciemny. Zastosowanie emalii na elementy drewniane i metalowe zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz domu pozwala nadać im piękny efekt w modnym odcieniu. Produkt działa zabezpieczająco, chroniąc pomalowane powierzchnie przed czynnikami atmosferycznymi i mechanicznymi. Aplikacja emalia jest łatwa, ma ona znikomy zapach oraz bardzo szybko schnie – drugą warstwę można nakładać już po dwóch godzinach. 

Drewniana ławka, skrzynka do kwiatów, a może komoda w domu? W każdym przypadku można uzyskać efektowne wykończenie, stosując emalię Jedynka Deco & Protect Drewno i Metal. Zapewni ona wysoką siłę krycia i trwałość kolorów, a dzięki nowoczesnej recepturze wzmocni powierzchnię sprawiając, że stanie się odporna na wgniecenia i uderzenia. Stosowna do elementów na zewnątrz, ochroni je także przed działaniem czynników atmosferycznych.

Dostępna z głębokim macie i połysku, Jedynka Deco & Protect Drewno i Metal sprawdzi się także do malowania przedmiotów metalowych, a wprowadzone właśnie kolory zagwarantują stylowe wykończenie. Nowy blask zyska stary rower czy ogrodzenie w ciemnozielonym kolorze, a granatowe grzejniki staną się designerską ozdobą domu. Przed przystąpieniem do malowania należy pamiętać o odpowiednim oczyszczeniu i zagruntowaniu powierzchni. W przypadku elementów metalowych powinien to być preparat antykorozyjny – przeznaczony do malowania na zewnątrz lub farba podkładowa.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także