PARTNER PORTALU
Meble do salonu i jadalni - kolekcja do wnętrz otwartych

Meble do salonu i jadalni - kolekcja do wnętrz otwartych

Autor: Anna Usakiewicz
13 maj 2019 11:52

Salon to przestrzeń złożona ze stref o określonych funkcjach. Cała sztuka w tym, by urządzając go, zachować odrębność poszczególnych części pokoju dziennego, a jednocześnie sprawić, że będą one stanowiły spójną całość.

Funkcjonalność, prostota i harmonia – te słowa najlepiej opisują modny, nowoczesny styl salonu złożonego z aneksów mających jak najlepiej dopasować się do potrzeb człowieka. W pokoju dziennym pragniemy bowiem wypoczywać, przyjmować gości, spożywać posiłki, spędzać czas z najbliższymi.

Prezentowana aranżacja ma za zadanie spełnić wszystkie oczekiwania zarówno domowników, jak i gości. Jej poszczególne „wyspy” wyodrębnione zostały odcieniem ścian, różnymi materiałami, oświetleniem. Doskonałym łącznikiem są meble z kolekcji Santorini firmy Mebin, o przedniej części z litego drewna w kolorze orzecha amerykańskiego i korpusach z płyty meblowej wykończonej naturalną okleiną. Uwagę zwracają przede wszystkim wyprofilowane fronty, stanowiące niejako oprawę dla prostych w wyrazie brył. Ciekawe wygięcia przywołują na myśl meble ze sklejki Teresy Kruszewskiej, ikony polskiego designu lat 50. i 60. XX wieku, artystki, która w centrum działań projektowych stawiała zawsze człowieka, użytkownika.

Część wypoczynkową wyróżniono szarym dywanem, kanapą i stolikiem kawowym z czarnymi akcentami, do którego dopasowano tapicerowane szarą tkaniną pufy ze wstawkami współgrającymi z kolorem mebli. Grafitowa ściana stanowi oryginalne tło dla czarnego panelu telewizyjnego w orzechowej oprawie i szafki RTV. Przestrzeń wypoczynkowa oświetlona jest wkomponowanymi w sufit listwami z oczkami LED-owymi. Nie może tu oczywiście zabraknąć wprowadzających romantyczny nastrój świec czy lampki.

Niejako na granicy sfer odpoczynku i jadalnianej stoi szafka-barek. Miejsce jest idealne, ponieważ wygodnie korzysta się z niego zarówno w czasie spotkania przy lampce wina w kameralnym gronie, jak i podczas większej uroczystości przy dużym stole. Barek ma przeszklenia z brązowego szkła antisol i lacobel.

W środku jadalni usytuowano masywny stół na nodze kolumnowej, mogący pomieścić spore grono gości. Towarzyszy mu komplet tapicerowanych szarą tkaniną krzeseł o profilowanych oparciach, znów budzących skojarzenia ze słynnymi „Muszelkami” Kruszewskiej. Meble zwracają też uwagę zwężającymi się ku dołowi skośnymi nóżkami. 

Wspólny garnitur ze stołem i szafkami tworzą witryny. Stojąca witryna okaże się idealnym miejscem dla rodzinnych pamiątek, książek czy też kolekcjonerskich pasji domowników. Umieszczone tam zbiory uda się ładnie wyeksponować dzięki punktom świetlnym mocowanym na tylnej krawędzi szklanych półek. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także