PARTNER PORTALU
Meble w egzotycznym drewnie: teak w europejskim wydaniu

Meble w egzotycznym drewnie: teak w europejskim wydaniu

Autor: Anna Usakiewicz
22 cze 2016 08:18

Dekor Ravello inspirowany drewnem tekowym rysunek, to udana próba przeniesienia Orientu na salony Starego Kontynentu.

Czy drewno egzotyczne można pokazać w europejskim wydaniu? Tak - najlepszym przykładem jest dekor Ravello Interprint z tegorocznej kolekcji Six Pack. Ten inspirowany drewnem tekowym rysunek, to udana próba przeniesienia Orientu na salony Starego Kontynentu.

Tęczyna, czyli drewno tekowe, od kilku lat szturmem podbija serca Europejczyków i wnętrza ich domów. Doceniamy właściwości użytkowe tego egzotycznego gatunku - jego odporność na działanie wilgoci, łatwość pielęgnacji i oczywiście piękny rysunek. Teraz Interprint proponuje dekor inspirowany tym drewnem, ale utrzymany w stylu bliskim sercom mieszkańców Starego Kontynentu.

Na pierwszy rzut oka Ravello nie ma w sobie nic z egzotyki Dalekiego Wschodu. Jego kolorystyka i faktura przypominają wyblakłe od słońca deski. Zachęcają do dotknięcia, poznania opuszkami palców delikatnej struktury porów drewna. Egzotyczne rysy tracą tajemniczą, orientalną nutę. Łagodnieją i subtelnieją, tak że ludzie w otoczeniu mebli z Ravello mogą czuć się naprawdę komfortowo.

Ravello w wersji podstawowej dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych. Jaśniejsza - doskonale pasująca do wypełnionych światłem wnętrz w stylu skandynawskim zdaje się wręcz promienieć. Z kolei ciemniejsza, której dodano nutkę ciepłych brązów, to delikatna kompilacja miodowych i bursztynowych refleksów przenikających się w płynnym układzie słojów. Na uwagę zasługuje widoczna zwłaszcza w ciemniejszej wersji trójwymiarowość rysunku. Pory i słoje są zaznaczone tak realistycznie, że niemal namacalnie.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także