PARTNER PORTALU
Modna kuchnia: postaw na baterie z wyciąganą wylewką

Modna kuchnia: postaw na baterie z wyciąganą wylewką

Autor: Katarzyna Masłowska
07 lis 2019 14:10

Dobrą inwestycją do nowoczesnej kuchni będzie zakup baterii z wyciąganą wylewką, która znacznie ułatwi nam pracę, zwiększając tym samym obszar roboczy w naszej kuchni.

W dobie smart rozwiązań, które wkraczają niemal w każdą sferę naszego życia, nikogo nie powinien dziwić fakt, że firmy prześcigają się w patentach, mających na celu ułatwienie nam codziennego funkcjonowania. Nie jest to wyłącznie kwestia technologii, ale też designerskich rozwiązań, które pozwalają nam zarówno optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, jak i znacznie uprościć pracę.

Przykładem takich produktów mogą być zyskujące coraz większą popularność baterie z wyciąganą wylewką, które idealnie sprawdzą się w każdej kuchni. Eksperci marki Laveo przybliżają popularność tego typu rozwiązań.

Zobacz także: Nowoczesne wnętrze: biało-szare z nutą żółtego. Zobacz je koniecznie!

Mimo że na przestrzeni lat funkcja, jaką pełniła w domu kuchnia, mocno ewoluowała, nadal pozostaje jednym z najbardziej strategicznych pomieszczeń w domu. Dzięki rozwojowi technologii, mamy możliwość znacznego ułatwienia sobie domowych obowiązków. Takie sprzęty jak zmywarka, mikrofalówka czy sokowirówka z pewnością usprawniają naszą pracę.

Niestety, przestrzeń jaką dysponujemy w kuchni, jest ograniczona, dlatego też wszystkie rozwiązania pozwalające optymalnie ją zaaranżować, są na wagę złota! Kuchnie na wymiar, które wykorzystują każdy centymetr pomieszczenia, jakim dysponujemy to nie wszystko!

Szyny, na których możemy umocować przybory, z których najczęściej korzystamy, blat na zawiasach, który zawsze można złożyć czy pojemniki na przyprawy zamocowane do lodówki za pomocą magnesów to tylko niektóre z rozwiązań. Dobrą inwestycją będzie zakup baterii z wyciąganą wylewką, która znacznie ułatwi nam pracę, zwiększając tym samym obszar roboczy w naszej kuchni.

Dlaczego wyciągana wylewka?

Taka wylewka w baterii kuchennej sprawia, że głowica z natryskiem zamocowana jest na wyciąganym, ruchomym wężu. Jej zasięg to często około 200 mm, chociaż w przypadku baterii DARU jest to już 229 mm. Tego typu rozwiązanie doskonale sprawdza się zarówno w zlewozmywakach jednokomorowych, jak i dwukomorowych.

Dzięki niej znacznie łatwiej będzie nam napełnić bardzo duże naczynie niemieszczące się w zlewie lub nakierować strumień wody pod konkretnym kątem, np. uzupełniając wysoki wazon. To także możliwość spłukania brudu z rzeczy, których raczej nie chcielibyśmy wkładać do zlewu, ze względu na kontakt z żywnością czy talerzami, np. ubłocone buty.

Funkcjonalność a design

Baterie z wyciąganą wylewką są nie tylko bardzo praktyczne, ale mogą też być świetnie zaprojektowane, dopełniając estetycznie naszą kuchnię. Na rynku możemy spotkać produkty o bardziej klasycznej bryle, takie jak seria Daga, której wyróżnikiem jest wykończenie w kolorach czerni lub beżu po bardziej nowoczesne, smukłe formy, jak bateria Luna czy Bona. Nie tylko bryła, ale też odpowiednia kolorystyka wpływa na odbiór danego projektu.

Obie baterie mogą zostać uzupełnione o odpowiednio dobrane kolory, które uzupełnią całość aranżacji kuchni, bądź też sprawią, że bryła stanie się dominującym akcentem w pomieszczeniu. Bateria Luna dostępna jest w trzech wariantach wykończeniowych: chromie, beżu i czerni, natomiast Bona to bardzo popularna i niezwykle modna stal typu 304. Ceny baterii z wyciąganą wylewką nie odbiegają znacząco od tych standardowych.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także