PARTNER PORTALU
Modny dach. Dachówki w kolorach jesieni. Zobacz nowości!

Modny dach. Dachówki w kolorach jesieni. Zobacz nowości!

Autor: Ewa Kozioł
12 paź 2021 11:49

Kasztanowy, miedziany i brązowy. To szlachetne, tradycyjne odcienie dachówek w kolorach jesieni, na które warto zwrócić uwagę wybierając pokrycie dachowe. Doskonale wyglądają w otoczeniu lasu, parku, sadu czy ogrodu.

Choć czerń i jej odcienie zagwarantowały sobie silną pozycję na polskich dachach, to warto zwrócić uwagę na szlachetne, tradycyjne odcienie dachówek w kolorach jesieni. Kasztanowy, miedziany i brązowy to kolory natury z naszej strefy klimatycznej, które doskonale wyglądają w otoczeniu lasu, parku, sadu czy ogrodu. 

Dach z misją specjalną

Jeżeli wykonujemy remont dachu lub konstrukcja więźby nie pozwala na zbytnie obciążenia, nowym i ciekawym rozwiązaniem od marki BMI Braas jest „odchudzona” dachówka betonowa Romańska Aerlox, która waży zaledwie 3,80 kg/szt. Ten model dzięki swojej filigranowości sprawia, że dach wygląda lekko i nowocześnie. Co więcej, ta elegancka dachówka wykonana została w dwóch wariantach: kolory ceglany i kasztanowy znajdziemy w innowacyjnej technologii Cisara oraz kolor ceglany i brązowy w powłoce uszlachetniającej Lumino. 

Ciepłe odcienie dachówek płaskich

Inwestorzy, którzy poszukują na swój dach nowocześnie wyglądającej dachówki płaskiej, mogą liczyć nie tylko na wyjście poza modną w tym segmencie czerń. Oryginalnym rozwiązaniem jest dachówka płaska Tegalit w kolorze ceglanym oraz brąz kolonialny. Obraz niemal jednolitego rysunku dachu w połączeniu z ciepłym kolorem sprawia, że nawet dom zbudowany według modernistycznych trendów, nabiera przytulnego charakteru.

Pozostając w rodzinie dachówek o prostej geometrii nie sposób nie wspomnieć o wyjątkowym modelu dachówki ceramicznej Smaragd. Nietypowy kształt rombu z zaokrąglonymi bokami i ażurowy efekt pokrycia są rzadko widywane na dachach ze względu na ich ekskluzywną formę. Obok modnego antracytu, to właśnie kolor kasztanowy i tekowy w wykończeniu glazurą pozwalają na osiągnięcie efektu „wow”. 

Nowoczesny look tradycyjnego pokrycia

Dekarze zrzeszeni w programie branżowym Superdekarz potwierdzają, że ostatnie lata obfitują w budowy dachów w ciemnych kolorach, ale nadal największy wybór pod względem kształtu, odcieni i dostępnych technologii dają dachówki w tradycyjnych, ciepłych barwach.

– Być może pora odwrócić myślenie o kolorystyce dachowej. W czasach, gdy antracyty, czernie i szarości stają się normą, głębokie odcienie czerwieni, miedzi i brązu, które nazywamy potocznie kolorami jesieni, stają się wyborem szczególnym? – zastanawia się Tomasz Siepa, Mistrz Dekarstwa i Blacharstwa.

 – Z całą pewnością rynek oferuje bardzo ciekawe propozycje dachówek w tej gamie kolorystycznej, zarówno pod kątem kształtów, efektów na dachu, jak i rozbudowanej funkcjonalności, które zapewniają nowoczesne technologie i powłoki. Sugeruję, aby inwestor rozważający wybór pomiędzy dachówkami ceramicznymi lub betonowymi w naturalnych kolorach jesieni zasięgnął opinii doświadczonego dekarza co do jakości i dodatkowych korzyści z wyboru takich, a nie innych modeli. Na pewno weźmie pod uwagę ich dopasowanie do warunków usytuowania przyszłego domu, jak i wytycznych z planów zagospodarowaniem przestrzennym w okolicy – dodaje Superdekarz, który prowadzi swoją firmę Dachy Siepa w Czapurach, k. Poznania.

Dobrą praktyką jest konsultacja wybranego modelu dachówki z architektem, który doradzi kolory elewacji i elementów wykończenia, a także okien i drzwi, a nawet stylu ogrodzenia. Takie kompleksowe spojrzenie profesjonalisty pomoże wymagającym klientom wybudować piękny dom pasujący do charakteru jego mieszkańców oraz otoczenia.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także