PARTNER PORTALU
Naczynia emaliowane - zobacz kolekcje polskiego producenta

Naczynia emaliowane - zobacz kolekcje polskiego producenta

Autor: Anna Usakiewicz
24 paź 2019 13:51

Naczynia emaliowane są bezpieczne dla zdrowia, nietoksyczne i neutralne dla alergików. Są niezwykle trwałe, co zapewnia wypalanie w wysokich temperaturach (około 850 °C).

Dzięki temu można używać ich w piekarniku, na otwartym ogniu, w zmywarce czy zamrażarce. Odporne są na rdzę i ścieranie, a promienie UV nie szkodzą kolorowi. Emalco Enamelware to polski producent tradycyjnych, emaliowanych naczyń. Łącząc 100-letnią technikę produkcji ze współczesnym designem i standardami jakości, marka podbija zagraniczne rynki, eksportując głównie do Stanów Zjednoczonych, Kanady i Europy Zachodniej. Wieloletnie doświadczenie i wiedza w zakresie produkcji naczyń emaliowanych przekłada się na pozycję światowego lidera w produkcji customowych kubków emaliowanych.

Zwiedzając muzeum statku polarnego Fram w Oslo natrafiłem wśród eksponatów na naczynia emaliowane używane na tym statku podczas wyprawy Roalda Amundsena na biegun południowy. Od razu skojarzyłem je z tradycyjną polską emalią, która przed laty była przecież w każdym domu, także moim. Była to dla mnie olbrzymia inspiracja i impuls. Postanowiłem dać emalii drugie życie - opowiada Waldemar Brzozowski, właściciel Emalco Enamelware. Teraz naczynia emaliowane to nie tylko nasza praca. Napędza nas pasja kultywowania tej tradycji - dodaje.

Naczynia z oferty Emalco Enamelware wytwarzane są w głównej mierze ręcznie według tradycyjnych metod we własnym zakładzie produkcyjnym, gdzie zatrudnieni są specjaliści w dziedzinie emaliowania, wypalania i dekorowania. Spółka zajmuje się również sprzedażą w oparciu o kanał ecommerce.

Produkty Emalco Enamelware trafiają za pośrednictwem sklepu internetowego do klientów głównie ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, krajów Europy Zachodniej, Australii i krajów azjatyckich.

Od początku skierowaliśmy uwagę na zagranicę, kierując się do klienta, który nie ma wspomnień związanych z emalią, takich jak my. Chcemy przekazać mu magię emalii, podkreślając przy tym, że naczynia Emalco Enamelware pochodzą z Polski. Niestety w domach w naszym kraju naczynia emaliowane można spotkać coraz rzadziej, dlatego stawiamy sobie za cel, by to zmienić. Uważamy, że warto na nowo pisać historię emalii, także na polskim rynku - mówi Waldemar Brzozowski, właściciel Emalco Enamelware. Nie rezygnujemy z zagranicy, wręcz przeciwnie chcemy dalej aktywnie rozwijać naszą markę i docierać z tradycyjną, polską emalią do nowych miejsc, ale też zwiększać obecność na rynku amerykańskim, dokąd trafia najwięcej naszych produktów. Dzięki grantowi z Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w ramach Polskich Mostów Technologicznych chcemy rozwijać eksport do Kanady - dodaje.

Różne oblicza emalii
Pierwszym skojarzeniem z naczyniami emaliowanymi są kubki i te są najpopularniejsze w ofercie Emalco Enamelware (dostępne w rozmiarach: 150 ml, 250 ml, 350 ml, 500 ml, 650 ml), ale marka proponuje również talerze, miski, tumblery, rondle, a także emaliowane breloki, magnesy i szyldy.

Klienci mogą wybierać z 9 kolekcji własnych: Forest, Spring, Plain, Arrow, Wisdom, Christmas, Love, Plain B., U.S. National Parks.

Każda z naszych kolekcji ma inny charakter i ma budzić różne skojarzenia. Kilka z nich, w tym najpopularniejsza U.S. National Parks, związanych jest podróżami, górami, naturą. Dla nas wielką zaletą tych naczyń jest właśnie możliwość zabrania ich ze sobą wszędzie, swobodnego używania w plenerze, podgrzewania na otwartym ogniu - mówi Anna Brzozowska, właścicielka Emalco Enamelware. Kubek, budzący skojarzenia z campingiem czy górską wycieczką, to także możliwość zabrania przygody ze sobą do domu - dodaje.

Wielkim atutem marki jest oferta custom, czyli spersonalizowanych projektów. Klienci mogą samodzielnie określić kolorystykę naczynia, a także umieścić na niej własną grafikę. Co istotne, ta nanoszona jest ręcznie w formie kalkomanii, a nie nadruku, co sprawia, że mamy do czynienia z efektem graficznym najwyższej jakości, który podobnie jak emalia przetrwa wiele lat.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także