PARTNER PORTALU
Nawierzchnie ogrodowe - oryginalna kostka betonowa

Nawierzchnie ogrodowe - oryginalna kostka betonowa

Autor: Anna Usakiewicz
20 maj 2019 13:49

Niekonwencjonalna, futurystyczna, odważna – tak najkrócej można scharakteryzować jedną z najnowszych kostek betonowych na rynku. To dobre rozwiązanie dla osób, które cenią sobie indywidualizm i nowoczesność.

Extrano, bo o niej mowa została zaprojektowana dla wszystkich, którzy chcą zaskoczyć swoich gości niesztampowym i bardzo nowoczesnym designem. Kostka posiada regularny kwadratowy kształt i wymiar 50x50 cm. To, co sprawia, że jest ona ciekawym rozwiązaniem, to regularne otwory przywodzące na myśl swoim wyglądem pasy na futrze tygrysa lub kubistyczne kłosy zboża. Przy większych założeniach architektonicznych takich, jak place czy podjazdy może kojarzyć się z pokładem futurystycznego statku kosmicznego. Ze względu na grubość – 7 cm można ją zastosować z powodzeniem na alejkach, podjazdach, również tych, które są przewidziane do czasowego poruszania się pojazdów powyżej 3,5 tony.

Extrano występuje w trzech odcieniach koloru szarego – „białym”, stalowym i bazaltowym. Taka kolorystyka i design sprawiają, że świetnie nadaje się ona do nowoczesnych lub bardzo minimalistycznych aranżacji. Bardzo dobrze będzie komponować się z obrzeżem Polbruk Modern, szczególnie w kolorach grafitowym i szarym. Ciekawą aranżację stworzy również z obrzeżem Polbruk Flesz, które posiada kształt odwróconej litery „L” i dwie barwy: stalową oraz grafitową. Dla dodania ciekawego efektu wizualnego wieczorem, można je podświetlić paskami LED RGB o współczynniku co najmniej - IP67 (muszą być one odporne na działanie czynników zewnętrznych). Sprawi to, że nasz podjazd czy ścieżka zbudowana z Extrano będzie prezentowała się jeszcze bardziej futurystycznie… a może nawet kosmicznie.

Przy aranżowaniu przestrzeni wokół ścieżek, placów czy podjazdów wykonanych z nawierzchni Extrano warto pamiętać, że najlepiej prezentuje się ona w ogrodzie zaprojektowanym w stylu nowoczesnym. Jego podstawowe cechy to przeciwstawne kolory, symetria i geometryczność. Dlatego warto pomyśleć nad roślinami kontrastującymi z szarą tonacją nawierzchni. Dobrze sprawdzą się w tej roli ozdobne gatunki traw czy drzewa i krzewy takie jak: klon palmowy, magnolia czy dereń biały. Warto także rozważyć posadzenie roślin zimozielonych: bukszpanu, żywotnika czy mahoni. Wszystko po to, by otoczenie naszego domu wyglądało niekonwencjonalnie.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także