PARTNER PORTALU
Nowoczesny kominek: zobacz model z panoramicznym paleniskiem

Nowoczesny kominek: zobacz model z panoramicznym paleniskiem

Autor: Anna Sołomiewicz
25 maj 2016 14:54

Ogień w kominku najpiękniej wygląda w panoramicznych paleniskach. Zobaczcie najnowszy model polskiego producenta.

Seria innowacyjnych kominków gazowych Leo firmy Kratki.pl została wzbogacona o najnowszą wersję z długim, dwumetrowym horyzontalnym wkładem, który gwarantuje maksymalną wizję ognia i zapewnia większe możliwości aranżacyjne w przestronnych wnętrzach. To także alternatywa dla użytkowników, którzy nie mogą wybrać urządzeń opalanych drewnem lub nie mają możliwości podłączenia do tradycyjnego komina. Leo 200 idealnie sprawdzi się jako dodatkowe źródło ciepła w nowoczesnym salonie.

Nowa propozycja z serii Leo zwraca uwagę nowatorskimi rozwiązaniami technicznymi i zapewnia komfortową obsługę oraz bezpieczeństwo eksploatacji. Minimalistyczne wzornictwo pozwala wykorzystać go jako centralny punkt aranżacji zarówno klasycznych, jak i niekonwencjonalnie urządzonych wnętrz.

Ciepło z każdej strony

Wkład gazowy Leo 200 to zamknięte urządzenie grzewcze zasilane gazem ziemnym - NG lub skroplonym gazem propan butan - LPG. Zaprojektowano go w czterech wersjach przystosowanych do rozmaitych warunków architektonicznych – z frontalnym, dwustronnym, a także trójstronnym przeszkleniem. Dzięki temu wkład można umieścić zarówno przy ścianie, jak i w rogu pomieszczenia. Urządzenie wyposażono w dekoracyjną szybę, odporną na działanie temperatury w wysokości nawet 800 stopni Celsjusza. Wykorzystanie minimalnej ilości elementów stalowych wokół szyby i ukrycie ramki fasady pozwala na podziwianie niezakłóconego przekroju płomieni.

Bezpieczna instalacja

Instalacja kominka jest bardzo prosta, ale podłączenie urządzenia do instalacji gazowej powinno być wykonane przez specjalistę posiadającego odpowiednie uprawnienia. Montaż przewodów spalinowych wykonuje się w trakcie instalacji samego wkładu, mogą być one wyprowadzone przez dach lub przez ścianę. Stały dopływ powietrza z zewnątrz dostarczany jest przez system przewodów koncentrycznych. To także w pełni bezpieczne rozwiązanie, które uniemożliwia cofanie się spalin. Wkład posiada certyfikat CE i spełnia rygorystyczne wymagania dotyczące zanieczyszczenia środowiska i zużycia energii.

Oszczędność czasu

Dzięki zastosowaniu błękitnego paliwa czyszczenie wkładu ograniczone jest do minimum. Znika także kwestia systematycznego dokładania, przechowywania opału oraz gromadzenia odpadów. Urządzenie sterowane jest za pomocą pilota z wbudowanym termostatem, co umożliwia szybką i łatwą kontrolę na odległość. Nowoczesna technologia pozwala zaprogramować temperaturę na wybrany okres, a także regulować wysokość płomieni. Działanie kominka jest także w pełni niezależne od warunków panujących wewnątrz budynku. Atmosferę domowego ciepła pozwoli uzyskać dodatek w postaci drewienek ceramicznych lub ozdobnych kamieni, które zapewnią realistyczną wizję ognia.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także