×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Nowoczesny piekarnik: poznaj sposób na podwójną oszczędność

Nowoczesny piekarnik: poznaj sposób na podwójną oszczędność

Autor: Katarzyna Masłowska
10 paź 2019 12:49

Piekarnik Dual Cook Flex™ to wyjątkowe urządzenie, które wyróżnia się dzielonymi drzwiami Flex Door. Może być otwierany w całości lub do połowy. Dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu możliwe jest przygotowanie dwóch zupełnie różnych dań w tym samym czasie.

W górnej komorze piekarnika można umieścić soczystego łososia, który potrzebuje krótszego czasu pieczenia i niezbyt wysokiej temperatury. Jednocześnie na dole, bez obaw o przenikanie się zapachów, w wyższej temperaturze rumienić się będzie sernik.

Dzielone drzwi pozwalają na zaglądanie do górnej komory, pozostawiając dolną część szczelnie zamkniętą. Wyjmując rybę z piekarnika, możemy być pewni, że ciasto na dole nie opadnie. Teraz możemy już tylko słuchać komplementów zachwyconych gości i zaskoczyć ich wybornym deserem, nie tracąc czasu na częste doglądanie potraw.

To Cię zainteresuje: Salon z kuchnią i jadalnią. 15 pięknych wnętrz z polskich domów

Piekarnik Dual Cook Flex™ to doskonałe rozwiązanie, gdy przygotowujemy kolację dla większej liczby osób. Czasem jednak zdarza się, że nie potrzebujemy wykorzystywać całej powierzchni urządzenia. Dzięki wyjątkowej budowie z dzielonymi drzwiami oraz separatorowi, który dzieli piekarnik na dwie komory, możliwe jest rozgrzanie tylko górnej lub dolnej części.

Takie rozwiązanie sprawia, że oszczędzamy energię i dbamy o domowy budżet. Do rozgrzania jednej części piekarnika potrzeba jej znacznie mniej niż gdy korzystamy z całej jego powierzchni. To także wygodna opcja dla singli, którzy w ciągu tygodnia nie gotują dużo, ale lubią zaprosić przyjaciół w weekendy. Rozwiązanie docenią też zabiegani rodzice i ich pociechy – wracając wcześniej ze szkoły, mogą w łatwy sposób podgrzać przygotowany wcześniej obiad.

Klasa energetyczna ma znaczenie

Chcąc kontrolować domowy budżet, ale także chronić środowisko, konieczne jest wybieranie urządzeń AGD w jak najwyższej klasie energetycznej. Mniejsze rachunki za prąd ucieszą każdego, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można przeznaczyć na inne cele.

Zobacz także: Drewniany dom: zobacz jak urządzono starą chatę po babci!

Dodatkowo nasz wybór wpływa na dobro planety – im wyższa klasa energetyczna tym mniej energii marnujemy. Piekarnik Dual Cook Flex™ nie tylko posiada klasę energetyczną A, ale też rozgrzewa się bardzo szybko. Co za tym idzie, czas potrzebny na przyrządzenie potraw również się skraca.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także