PARTNER PORTALU
Nowoczesny robot kuchenny wyposażony w wagę

Nowoczesny robot kuchenny wyposażony w wagę

Autor: Marta Pancewicz
12 paź 2017 13:40

Entuzjaści gotowania i profesjonaliści docenią nowe funkcjonalności, takie jak: zintegrowana waga, timer czy automatyczne programy do wyrabiania ciasta drożdżowego, ubijania śmietany i piany z białek.

Optymalne efekty pracy i maksymalne bezpieczeństwo użytkowania nowych robotów Bosch OptiMUM to efekt 60 lat doświadczenia marki w projektowaniu i produkowaniu urządzeń kuchennych. Duża moc, praktyczność i łatwość obsługi w połączeniu z zaawansowaną technologią i w pełni metalową konstrukcją sprawiają, że OptiMUM jest nie tylko popisem myśli technicznej, lecz także sprzętem, który świetnie prezentuje się w kuchni. Dzięki wbudowanej wadze oraz inteligentnym sensorom kontrolującym pracę nowy robot marki Bosch jest prawdziwym pomocnikiem, który wykona za nas większość najtrudniejszych zadań kulinarnych.

Zintegrowana waga: precyzyjne ważenie

Robot Bosch OptiMUM wyposażony jest w zintegrowaną wagę kuchenną.
To innowacyjne rozwiązanie umożliwia precyzyjne odmierzenie składników bezpośrednio w misie, co dodatkowo oszczędza miejsce w kuchni i ułatwia pracę.

To samo dotyczy składników w multimikserze czy kielichu blendera. Waga działa w zakresie od 5 do 5000 gramów, a odczyt pokazuje się na cyfrowym wyświetlaczu. Praktyczną funkcją wagi jest możliwość tarowania, która pozwala na ważenie poszczególnych składników dodawanych kolejno do misy. Robot wyposażono również w usprawniający pracę timer, który dokładnie odmierza indywidualnie nastawiony czas pracy oraz automatycznie wyłącza urządzenie po jego upływie.

SensorControl Plus: najwyższa funkcjonalność dzięki inteligentnym sensorom 

Trzy automatyczne programy do ubijania piany z białek, bitej śmietany oraz program do wyrabiania ciasta drożdżowego, pozwalają osiągnąć idealny efekt bez wysiłku. Po uzyskaniu odpowiedniej konsystencji masy robot automatycznie się zatrzyma. Dzięki temu nie trzeba samemu kontrolować pracy i martwić się, czy ciasto drożdżowe jest już wystarczająco napowietrzone.

Szybki i niezawodny silnik

Silnik o mocy 1500 watów z inteligentnym czujnikiem umożliwia wyrabianie nawet najcięższych ciast. W jednym cyklu silnik wyrabia lekkie ciasto o masie 3,5 kg
i ciasto drożdżowe z 1,5 kg mąki oraz dodatkowych składników. Inteligentny czujnik ciasta dba o stałą prędkość mieszania składników od początku do końca, nawet przy maksymalnym załadunku.

Profesjonalne mieszadła to idealne mieszanie

Roboty Bosch OptiMUM wyposażone są w funkcję mieszania planetarnego 3D, która pozwala na szybkie, całkowite i dokładne wymieszanie wszystkich składników. Precyzyjne ich zgarnianie sprawia, że nic nie zostanie na dnie i ściankach misy. W standardowym zestawie znajduje się hak do zagniatania ciasta, mieszadło z silikonowym wykończeniem oraz końcówka do ubijania.

Intuicyjna obsługa

Linię OptiMUM cechuje niezwykle łatwa obsługa, dzięki intuicyjnemu wyświetlaczowi oraz systemowi kolorowych oznaczeń. Miejsca połączeń elementów wyposażenia z urządzeniem oznaczone są kolorami, co ułatwia i przyspiesza ich montaż.

Dzięki licznym akcesoriom oraz możliwości rozbudowy o kolejne elementy, Bosch OptiMUM to roboty wielozadaniowe. Oprócz mieszania poradzą sobie z mieleniem, krojeniem, tarciem, wyciskaniem, szatkowaniem, przygotowywaniem przecierów i makaronów oraz wieloma innymi zadaniami. Akcesoria można dokupić oddzielnie lub w zestawach tematycznych: „VeggieLove” i „VeggieLove Plus” do sałatek warzywnych, rösti, warzyw na patelnię i orzechów, „TastyMoments” do koktajli i dipów, „HuntingAdventure” do mięs oraz „PastaPassion” dla fanów świeżego makaronu.

W skład linii Bosch OptiMUM wchodzą modele: MUM9BX5S22, MUM9BX5S65 oraz MUMBX5S61, które charakteryzują się:

• zintegrowaną wagą
• wyświetlaczem z timerem
• automatycznymi programami SensorControl Plus (do bitej śmietany, ubijania piany z białek oraz wyrabiania ciasta drożdżowego)
• planetarnym ruchem mieszadeł (3D)
• systemem kolorowych oznaczeń akcesoriów
• misą ze stali szlachetnej z dołączoną pokrywą
• możliwością rozbudowy o bogatą ofertę akcesoriów dodatkowych
• blenderem

Ponadto, model MUM9BX5S65 wyposażony jest w maszynkę do mielenia oraz multimikser z 5 tarczami wraz z wyciskarką do cytrusów. Z kolei model MUM9BX5S61 wyposażony jest w rozdrabniacz z 5 tarczami oraz przystawkę CubeCutter, która pozwala na szybkie krojenie warzyw i owoców w równą kostkę.

Zestawy przykładowych modeli z linii OptiMUM:

MUM9BX5S22 MUM9BX5S65 MUM9BX5S61
Cena ok. 2999 zł Cena ok. 3999 zł Cena ok. 4129 zł

Ambasadorem nowej linii robotów kuchennych OptiMUM jest Mateusz Gessler, który z marką Bosch współpracuje już od 2016 roku.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także