Okna dachowe. Ekologiczne i z PVC. Zobacz produkty przyjazne naturze!

Okna dachowe. Ekologiczne i z PVC. Zobacz produkty przyjazne naturze!

Autor: Ewa Kozioł
04 lip 2022 11:16

Przy zakupie okien dachowych zwracamy uwagę przede wszystkim uwagę na ich design oraz parametry termiczne. Mają zapewnić komfort, bezpieczeństwo i oszczędność energii. Warto także wziąć pod uwagę okna przyjazne naturze, z łatwością poddawane recyklingowi.

  • Okna dachowe zapewniać domownikom komfort, bezpieczeństwo i oszczędność energii – zdobić i chronić nasz dom.
  • Okna dachowe mogą być również ekologiczne i pochodzić z recyklingu. Rozwój technologii sprawił, że zielone budownictwo jest dziś na wyciągnięcie ręki.
  • Okna dachowe PVC bardzo dobrze pasują do każdej przestrzeni.
  • Okna dachowe zapewniają mnóstwo naturalnego światła, możliwość wymiany powietrza, a przy tym skuteczną ochronę przed stratami cennego ciepła. 

Okna dachowe wybieramy z myślą o tym, że posłużą nam bezproblemowo przez kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. Mają zapewniać domownikom komfort, bezpieczeństwo i oszczędność energii – zdobić i chronić nasz dom. Przy zakupie zwracamy zatem przede wszystkim uwagę na ich design oraz parametry termiczne. A czy tego typu wyroby mogą być również ekologiczne i pochodzić z recyklingu? Okazuje się, że tak – obecnie recykling to nie tylko zbieranie makulatury i plastikowych butelek. Rozwój technologii sprawił, że zielone budownictwo jest dziś na wyciągnięcie ręki.

Ekologiczny wybór

Już od lat w Polsce bardzo popularne są pionowe (inaczej nazywane fasadowymi) okna PVC. Doceniliśmy ich zalety, jak wysoka trwałość i odporność na działanie czynników atmosferycznych, estetyczny wygląd, bardzo dobre parametry użytkowe oraz korzystna cena. Teraz do swojego domu możemy również wybrać okna dachowe z PVC. Co więcej, znajdziemy takie, które są wykonane z powtórnie przetworzonego surowca. Dlaczego jest to ważne? Wykorzystanie przy produkcji okien aluminiowo-tworzywowych komponentów z recyklingu ma bardzo duży, pozytywny wpływ na ochronę środowiska, gdyż znacząco zmniejsza ilość odpadów i pomaga ograniczyć zapotrzebowanie na paliwa kopalniane, np. ropę naftową.

Zdjęcie: Fakro

Przykładem tego typu, „zielonego” rozwiązania są okna dachowe Fakro z PVC. Profile ich ościeżnicy aż w 63% wytworzone są z surowca pochodzącego z recyklingu. Materiały użyte do produkcji, jak szkło, profile PVC, aluminium oraz elementy stalowe mogą być też ponownie wykorzystane praktycznie w 100%. Okna zapobiegają również stratom ciepła, przyczyniając się do znacznych oszczędności w ogrzewaniu i do ograniczenia emisji zanieczyszczeń, dzięki czemu zyskujemy czyste powietrze. 

Zdjęcie: Fakro

Okna dobrze dopasowane

Okna dachowe PVC bardzo dobrze pasują do każdej przestrzeni – sprawdzą się nie tylko w sypialni i pokoju dziecięcym, lecz także w pomieszczeniach, gdzie panuje podwyższona wilgotność powietrza, jak kuchnia czy łazienka. Wszędzie tam zapewniają mnóstwo naturalnego światła, możliwość wymiany powietrza, a przy tym skuteczną ochronę przed stratami cennego ciepła. Bez problemu dopasujemy je do charakteru wnętrza – możemy postawić na przykład na kolor biały lub okleiny takie, jak sosna czy złoty dąb, które wyglądają niczym naturalne drewno. Dostępne są także okleiny w kolorze antracytu, który nada wnętrzom nowoczesnego wykończenia. 

Wiele osób ociepla teraz swoje domy, instaluje bardziej wydajne źródło ogrzewania, a przy tym wymienia też stare, zużyte okna i drzwi zewnętrzne na energooszczędne wyroby. Nowoczesne okna dachowe PVC dobrze sprawdzają się nie tylko przy nowych inwestycjach, lecz także przy termomodernizacji. Ich montaż może się odbyć bez konieczności naruszania szpalet, a więc prosto, szybko i bez zbędnego bałaganu. Wybierając świadomie, np. ekologiczną stolarkę okienną z recyklingu, oszczędzamy więc swój czas i pieniądze, a także środowisko naturalne. To szansa na lepsze życie dla nas i dla przyszłych pokoleń.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także