×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Oświetlenie domu i ogrodu. Nowoczesne reflektory to świetny wybór

Oświetlenie domu i ogrodu. Nowoczesne reflektory to świetny wybór

Autor: Ewa Kozioł
06 paź 2021 11:22
Aktualizacja: 06 paź 2021 12:20

Reflektory to świetny pomysł na oświetlenie domu i ogrodu. Dzięki nim możesz podkreślić wybrane strefy otoczenia takie jak fasada budynku, fontanna czy drzewa i krzewy.

Główną rolą projektorów oświetleniowych jest eksponowanie uroku obiektów oraz podkreślanie ich walorów estetycznych. Te rozwiązania to sprawdzony sposób na wydobycie charakterystycznych wyróżników fasady budynków, struktury, elementów zdobniczych czy unikatowych, a nawet zabytkowych cech. Dzięki nim możemy doświetlić wybrane strefy otoczenia, a także – w subtelny sposób wydobyć z mroku mniejszą architekturę ogrodową – fontanny, drzewa i krzewy. Przykładem tego typu rozwiązań są reflektory zewnętrzne włoskiej marki [LND].

Przemyślana, kompaktowa i minimalistyczna forma serii Kuboid sprawia, że w nieinwazyjny sposób integrują się z otoczeniem i architekturą zewnętrzną – o różnym stylu i charakterze. To projektory z opcją montażu ściennego, sufitowego i podłogowego – także bezpośrednio w gruncie. Sześcienny korpus, dostępny w wykończeniu proszkowym czarnym, białym, grafitowym i oksyda, jest regulowany w zakresie 120° na osi poziomej i 90° na osi pionowej. Dzięki temu bez większych trudności możemy ustawiać kąt padania strumienia światła – w zależności od oczekiwanego efektu. Reflektory dostępne są w trzech wymiarach – 90, 120, 160, w wariancie ze szkłem mlecznym i opalowym, a także z wiązką światła punktowego, kątowego (30°, 45°) oraz rozproszonego.

Stopień ochrony IP67 oznacza z kolei, że projektory Kuboid są odporne na szczególne warunki zewnętrzne, takie jak pył czy chwilowe zanurzenie. Są zatem idealnym wyborem do oświetlania przestrzeni wokół domu – fasad, werand, wejść, i podkreślania unikalnych walorów architektonicznych.

Cena: od 1.773,00 zł.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także