Oświetlenie, które jest niemal niewidoczne. Ciekawa nowość polskiej marki!

Oświetlenie, które jest niemal niewidoczne. Ciekawa nowość polskiej marki!

Autor: Justyna Łotowska
14 marz 2022 12:31

Ludwig Mies van den Rohe wierzył w koncepcję przestrzeni uniwersalnej, którą można, za sprawą modułowości, dowolnie modelować. Kierując się tą ideą polska marka Labra stworzyła właśnie system liniowego oświetlenia Microsystem. 

Microsystem ma przede wszystkim istnieć i pracować dla użytkowników przestrzeni, zgodnie z ideą human centric design. Dlatego dowolność jest jedną z jego nadrzędnych cech. Tylko od użytkowników zależy, gdzie i jak zostaną umieszczone oprawy. I czy zgodnie z ich potrzebami, mają stać się zupełnie niewidoczne czy mogą zabłysnąć w przestrzeni.

Niewielkie rozmiary to nie przypadek, ale celowy zabieg. Nie tylko by diametralnie zmniejszyć ilości elementów we wnętrzu, zgodnie z obowiązującą minimalistyczną tendencją w projektowaniu, ale także by ograniczyć ilość zużytych materiałów podczas produkcji.

To najmniejsze rozwiązanie systemowe oparte na aluminiowym profilu. W wersji natynkowej ma wysokość jedynie 10,5 mm, w wersji wpuszczanej zaledwie grubość płyty gipsowo-kartonowej, dając tym samym możliwość montażu we wnętrzach, w których standardowe obniżenie sufitu jest niemożliwe.

Microsystem to linia o szerokości zaledwie 1,1 cm, czyni to produkt 4 razy mniejszym od klasycznych rynkowych profili o szerokość rzędu 4-5 cm. Pomimo maksymalnej miniaturyzacji — parametry świetlne są porównywalne z 75% razy większym Multisystemem. Szyny, na których opiera się cały system, pracują na bezpiecznym dla użytkowników napięciu (48 V). Każdą z opraw można dowolnie przepinać, zamieniać miejscami na profilu, by stworzyć warunki odpowiednie do relaksu, wypoczynku czy pracy. 

Producent: Labra

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także