×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Płytki  jak drewno: zobacz 3 nowe kolekcje do salonu i sypialni

Płytki jak drewno: zobacz 3 nowe kolekcje do salonu i sypialni

Autor: Justyna Łotowska
19 gru 2022 15:50

Motyw drewna cenimy za ponadczasowość, ciepło i przytulność, którą wprowadzają do urządzanych przestrzeni. W nowych kolekcjach płytek znajdziemy kafelki nawiązujące do naturalnego drewna w różnych obliczach.

Drewno to surowiec, który jest nieustającą inspiracją. Nie ma dwóch takich samych fragmentów drewna, w których słoje są jednakowe. To sprawia, że jest materiałem wyjątkowym - nie da się go podrobić, ale można odwzorować. Dzięki temu możemy korzystać z jego piękna, lecz w bardzo praktycznej formie płytek ceramicznych, które podkreślą walory wielu stylów wnętrzarskich, m.in. etno, japandi czy vintage.

Sypialnia w stylu naturalnym

Połączenie naturalnych kolorów i delikatnej, neutralnej struktury pozwoliło na odwzorowanie rysunku dębowego drewna w maksymalnie wierny sposób. Subtelny, złoty odcień oraz wyraźniejszy miodowy sprawia, że każde wnętrze zatopi się w klimacie pełnym ciepła, spokoju i przytulności.

Nastrój ten z łatwością możesz przenieść także na swój taras, czy balkon, dzięki płytom tarasowym uzupełniającym kolekcję. Dąb w takim wydaniu zachwyca tym, czym od zawsze nas urzeka – delikatnością, elegancją i niezwykłą szlachetnością. Uniwersalna stylistyka z powodzeniem zagości we wnętrzach klasycznych, współczesnych, ale też glamour i boho.

Elementy kolekcji chevron pozwalają na bezpośrednie nawiązanie do tradycji i znakomitych dębowych parkietów. Nienachalna kolorystyka, subtelna struktura dają niemal nieograniczone możliwości wykorzystania. Motyw drewna na ceramice jeszcze nigdy nie był tak autentyczny i tak prawdziwy.

Salon ocieplony drewnem

Złote i czekoladowe barwy drewna ocieplają wnętrze, a kształty chevron i klepek sprawiają, że nabiera ono stylowego i oryginalnego charakteru. Piękny, elegancki, ale jednocześnie nieco nonszalancki rysunek drewna pozwala na połączenie jego tradycyjnego wyglądu z nowoczesnym wzorem i dynamiką.

Wolność kompozycji, doboru kolorystyki i ułożenia płytek została tu nieszablonowo oraz świeżo połączona z naturalnym, niezwykle autentycznym rysunkiem drewna. Nowoczesne i odkrywcze, ale jednocześnie ciepłe oraz przytulne wnętrza to dokładnie to, czego szukasz, kiedy myślisz o swoim wymarzonym miejscu!

Rustykalny taras z drewnem

Rustykalny, czyli charakterystyczny, wiejski, ludowy a często nieokrzesany. W ceramicznym wydaniu cechy te podkreślane są przez matową, nieodbijającą światła powierzchnię, bogatą w spękania i sęki. W ten sposób prezentuje ona mocny, nadszarpnięty czasem charakter – jeszcze bardziej wyrazisty i realistyczny.

Jednocześnie kolorystyka jaśniejszego oraz ciemniejszego brązu kolekcji jest ciepła, naturalna i wspaniale równoważy rustykalny, a zarazem ascetyczny wygląd drewna. Odwzorowanie drewna w ten sposób idealnie odnajdzie się zarówno w klimatycznym domu w górach, starej chacie na wsi, jak i w nowoczesnym, czy industrialnym wnętrzu, a spójność zachowasz również na zewnątrz poprzez płyty tarasowe.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także