PARTNER PORTALU
Płytki jak metal - nowy wymiar designu

Płytki jak metal - nowy wymiar designu

Autor: Anna Usakiewicz
22 maj 2019 10:19

Trendy w wystroju wnętrz przemijają, aby… powrócić po latach. Jednak nie wszystkie. Minimalizm to styl, który tak naprawdę nigdy nie wyszedł z mody.

Dzisiaj jednak ascetyczne, proste formy doskonale odwzorowujące naturalne inspiracje warto połączyć z industrialnymi elementami. Doskonałym przykładem jest najnowsza kolekcja płytek ceramicznych Enigma marki Engers.

Minimalizm jest często mylony z industrializmem. W obu stylach przeważają proste formy i jak najmniejsza różnorodność kolorystyczna. Czym różnią się te nurty w praktyce? Minimalizm cechują nieskomplikowane kompozycje, naturalne odwzorowania. Industrializm jest bardziej surowy - nawiązuje do hal przemysłowych, „niewykończonych” loftowych wnętrz. Kolekcja Enigma, stworzona przez zespół projektantów Engers, jest innowacyjnym połączeniem obu tych nurtów. To zupełnie nowa koncepcja designu!

Wyraziste i niepowtarzalne wnętrze

Projektanci kolekcji Enigma postawili na koncepcję niepowtarzalnych, unikalnych przestrzeni łącząc ze sobą dwa trendy – minimalizm z oryginalnymi akcentami metalicznymi. Charakter płytek w naturalny sposób kojarzy się z przestronnymi loftami, dużymi oknami, niejednorodną strukturą powierzchni. I słusznie. Dzięki kolekcji Enigma duże wnętrza mogą zyskać element wyrazistości, dając przestrzeń do aranżacji w niemal dowolnym stylu. Jednak nie każde mieszkanie jest duże, ale nadal możliwe jest zaaranżowanie go w minimalistycznym, industrialnym stylu. Nowa kolekcja Engers sprawdzi się także na mniejszych metrażach. Tu ważne jest indywidualne podejście do wystroju, a nie liczba metrów kwadratowych. W zależności od charakteru mieszkańców wnętrze może być bardziej subtelne lub „z pazurem”. Połączenie metalu i materiałów naturalnych budzi niemałe emocje.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także