
Podłoga we wnętrzu. Ciekawe pomysły do salonu i do kuchni!
Podłoga jest niezwykle ważnym elementem aranżacji wnętrza. Musi mieść świetne parametry techniczne, jeśli ma dobrze służyć przez wiele lat. Musi też świetnie wyglądać. Wszystkie te cechy posiadają eleganckie i różnorodne biopodłogi oraz panele winylowe.

Każdy z nas ma ulubiony styl aranżacyjny, a przynajmniej własne wyobrażenie o idealnym wystroju swojego domu. Kiedy jedni najlepiej czują się w przestrzeniach minimalistycznych, kolejni zachwycają się blaskiem klimatu glamour. Odpowiednio dobrana podłoga może stanowić tło dla każdej z tych koncepcji, spajając poszczególne elementy wyposażenia w jeden, harmonijny projekt. Co istotne, nie chodzi tutaj tylko o kolorystykę powierzchni, ale także o jej strukturę, format i sposób wykończenia.
Doskonale widać to na przykładzie biopodłóg i paneli winylowych wineo, gdzie nawet w ramach jednej kolekcji coś dla siebie znaleźć mogą wielbiciele różnych stylów aranżacyjnych. Jasne, inspirowane wyglądem prawdziwych dębowych desek dekory Arctic Oak i Garden Oak z linii wineo 1000 wood świetnie wpiszą się w klimat wnętrz skandynawskich i rustykalnych, gdzie będą współgrały ze ścianami w kolorach ziemi i meblami z wikliny czy drewna. Ciemne i głębokie odcienie Dakota Oak oraz Valley Oak Soil z tej samej kolekcji lepiej sprawdzą się natomiast w przestrzeniach loftowych, w towarzystwie surowej cegły i industrialnych dodatków.
Mieszkania w starych, pofabrycznych halach to także idealne miejsce do zamontowania biopodłóg Purline wineo 1500 stone XL o optyce miedzianych, betonowych lub kamiennych płyt, jak Urban Copper, Just Concrete i Scivaro Slate. A co z miłośnikami przestrzeni w stylu glamour, boho czy klasycznym? W ich przypadku świetnym wyborem – poza dekorami drewnopodobnymi – będą efektowne panele winylowe inspirowane misternymi mozaikami, jak Mosaic Dark i Mosaic Light.
Dobór podłogi do nowego wnętrza, gdzie żadne meble i akcesoria nie stanowią jeszcze ograniczenia, to teoretycznie stosunkowo łatwe zadanie i prawdziwa przyjemność. O wiele trudniejsza jest metamorfoza już zaaranżowanej przestrzeni, kiedy dekor musi harmonijnie współgrać z resztą wyposażenia. Prawda jest jednak taka, że w obu przypadkach potrzeba naprawdę dużej wyobraźni, by przewidzieć efekt.