PARTNER PORTALU
Podłoga z drewna: komfortowa i ekologiczna

Podłoga z drewna: komfortowa i ekologiczna

Autor: Katarzyna Masłowska
01 gru 2017 10:09

Naturalnie piękne, spełniające najwyższe standardy jakości oraz przyjazne środowisku – tymi słowami możemy opisać drewniane podłogi.

Firma Kaczkan doskonale zdaję sobie sprawę z tego, jak ważne jest życie w zgodzie z naturą, dlatego w swojej działalności przykłada bardzo dużą wagę do rozwiązań proekologicznych.

Swoją strategię przedsiębiorstwo realizuje poprzez wybór najlepszej jakości drewna tylko z dobrze zarządzanych źródeł, korzystanie z innowacyjnych technologii oraz wytwarzanie produktów w oparciu o poszanowanie praw natury.

Naturalne podłogi najwyższej próby

Oferowane przez firmę Kaczkan podłogi produkowane są wyłącznie z drewna pochodzącego ze sprawdzonych i racjonalnie zarządzanych źródeł w Europie, w tym w dużej mierze z Warmii i Mazur. Ponadto, surowiec pozyskiwany jest zgodnie z zasadami świadomego zarządzania zasobami naturalnymi. Każdy etap procesu produkcyjnego odbywa się w Polsce oraz nadzorowany jest przez eksperta. Niewątpliwie odróżnia to przedsiębiorstwo Kaczkan od innych firm zajmujących się wytwarzaniem podłóg na skalę masową.

Zobacz także: Drewniana podłoga w salonie: fakty i mity

O najwyższej jakości podłóg oraz poszanowaniu praw natury podczas ich produkcji, świadczą liczne certyfikaty i nagrody uzyskane przez Kaczkan. Możemy wśród nich wyróżnić: certyfikaty PN-EN dotyczące produkcji, niemiecki certyfikat DIBT świadczący o jakości produktów oraz wysokich standardach ochrony środowiska i ludzi w branży budowlanej, włoskie certyfikaty CSI świadczące o spełnieniu wymagań zharmonizowanej normy PN-EN 14342, pozwalającej na znakowanie CE (Conformité Européenne) i gwarantującej stałą jakość, a także certyfikat FSC przyznawany za wysoką jakość surowca drzewnego oraz poszanowanie zasad gospodarki leśnej.

Technologia eko!

Zakład produkcji drzewnej Kaczkan mieści się w wojewódzkie warmińsko-mazurskim. To właśnie z tamtejszych lasów pochodzi duża część drewna wykorzystywana przez przedsiębiorstwo do wytwarzania podłóg, dzięki czemu eksperci Kaczkan są w stanie sami wybierać najwyższy jakościowo surowiec, który następnie przetwarzają na półfabrykaty w swoim tartaku w Kiełkutach oraz przerabiają na deski w fabryce podłóg w Klonowym Dworze.

W tym miejscu warto wspomnieć, że tartak będący własnością firmy Kaczkan jako jedyny w Polsce dysponuje zamkniętym ciągiem produkcyjnym, co świadczy o jego innowacyjności, natomiast fabryka podłóg wyróżnia się bardzo wysokim zaawansowaniem technologicznym – wszystkie linie produkcyjne znajdujące się w hali zostały zaprojektowane specjalnie dla firmy Kaczkan. Przekłada się to na pełną optymalizację produkcji i redukcję strat cennego surowca przy zachowaniu najwyższej jakości oferowanych produktów oraz precyzji i staranności ich wykonania. Niewątpliwie ma to duży wpływ na ochronę środowiska.

Produkty przyjazne naturze

Wśród oferowanych produktów możemy znaleźć podłogi dwuwarstwowe, które dzięki swojej budowie są przyjazne naturze. Spodnia warstwa desek wytwarzana jest z brzozy lub sosny, natomiast wierzchnia ze starannie selekcjonowanej dębiny szypułkowej, cenionej przede wszystkim za swoją wysoką jakość oraz wytrzymałość.

ProParkiet tego typu posiada szereg zalet zarówno pod kątem ekologii, jak i codziennego użytkowania. Wierzchnia warstwa podłóg posiada 4 mm, co oznacza, że do produkcji desek zużywa się zdecydowanie mniej tak cennego surowca, jakim jest dąb. Gatunek ten jest coraz trudniejszy do pozyskania, dlatego stworzenie spodniej warstwy desek z innych szlachetnych i trwałych odmian drewna liściastego okazuje się być najlepszym rozwiązaniem.

Ponadto, podłogi dwuwarstwowe są bardzo łatwe w montażu, niekłopotliwe w codziennej pielęgnacji, wytrzymałe, świetnie sprawdzają się pod ogrzewaniem podłogowym oraz nie odkształcają się – dzięki połączeniu dwóch warstw drewna klejem. Firma Kaczkan oferuje podłogi dwuwarstwowe wykończone lakierami oraz olejami. Wszystkie produkty wykorzystywane do pokrycia podłóg są ekologiczne, hipoalergiczne, wolne od substancji czynnych, a przy tym regulują wilgoć i przepuszczają powietrze. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także