Podłogi winylowe - zobacz produkty nowej generacji

Podłogi winylowe - zobacz produkty nowej generacji

Autor: Anna Usakiewicz
27 maj 2016 11:27

Oczywiście, moda na naturalne drewno nie przemija, czar drewnianych desek jest bezsporny, jednak dzisiejsze wymagania wobec podłóg są znacznie większe i przekraczają aspekty estetyczne. Oczekujemy, że podłoga będzie komfortowa i praktyczna


Nowość firmy Quick-Step to przyszłość podłóg. Luksusowa kolekcja Puls, z bezprecedensowym realistycznym wyglądem osiągniętym dzięki zastosowaniu rewolucyjnej metody produkcji, jest najbardziej praktyczną podłogą dostępną dziś na rynku. Puls jest wytrzymały, wodoodporny, ciepły w dotyku, dźwiękochłonny, a przede wszystkim do złudzenia przypomina drewno. Dodatkowo został wyprodukowany w całości bez użycia ftalanów.
Oczywiście, moda na naturalne drewno nie przemija, czar drewnianych desek jest bezsporny, jednak dzisiejsze wymagania wobec podłóg są znacznie większe i przekraczają aspekty estetyczne. Oczekujemy, że podłoga będzie komfortowa i praktyczna. Właśnie dlatego Quick-Step wprowadził nową generację winylowych podłóg, które nie tylko zaspakajają praktyczne oczekiwania odbiorców, ale również wyglądem nie ustępują swoim odpowiednikom zrobionym z drewna.

Naturalne materiały

Nadal cieszą się niesłabnącym powodzeniem, jednak od dłuższego czasu obserwowany jest nowy trend. Sztuczne materiały na stałe weszły do powszechnego użytku i zostały zaakceptowane przez użytkowników, często jako stylowa alternatywa dla tych tradycyjnych. Nowoczesna technologia umożliwia realistyczne odtworzenie delikatnych, drogich lub bardzo trudnych w zastosowaniu materiałów, a dodatkowo sprawia, że mają one właściwości, o których kiedyś mogliśmy tylko marzyć. Nowe metody produkcji pozwalają również projektantom tworzyć w zupełnie nowy sposób, który nie był możliwy jeszcze jakiś czas temu. Świetnym tego przykładem jest kolekcja Quick-Step głęboko czarnych laminowanych podłóg Impressive, która odtwarza wygląd palonego drewna – wzór, którego stworzenie z naturalnych materiałów nie byłoby możliwe.

Zalety podłóg winylowych nowej generacji

Są w 100% wodoodporne,odporne na ścieranie, ciepłe w dotyku, dźwiękochłonne, realistyczny wygląd osiągnięty dzięki nowej metodzie produkcji – efekt prawdziwych desek, z ich słojami oraz fazowaniem, oddający naturalną strukturę drewna metoda produkcji w pełni wolna od ftalanów

Struktura drewna

Quick-Step zauważył już dawano, że we wzornictwie zwiększa się zainteresowanie materiałami wytworzonymi przez człowieka oraz możliwościami jakie dają współczesnym designerom. Zespół projektantów firmy nie chciał pozostawać w tyle i ograniczać swojej kreatywności. Nowa linia produkcyjna, otwarta zeszłego lata, pozwoliła na podniesienie możliwości produkcji tworzyw sztucznych na wyższy poziom. To właśnie przy jej wykorzystaniu produkowana jest nowa kolekcja podłóg Puls: winylowe deski w szerokiej gamie faktur do złudzenia przypominających drewno mają charakterystyczną dla tego materiału strukturę ze słojami i sękami. Bardzo długie i szerokie deski mają wiele wariantów oddającą wygląd naturalnego materiału jakim jest drewno.

Zgodnie  z trendami

Nowa kolekcja Puls oferuje 20 wzorów, które odpowiadają najnowszym trendom w dziedzinie urządzania wnętrz. Nadal najbardziej popularnym wzorem pozostaje dąb, jednak w związku z coraz większa popularnością skandynawskiego wzornictwa, trudno wyobrazić sobie współczesne wnętrza bez sosny. Z drugiej strony, ciągle marzymy o doskonałości. Ma to swoje odzwierciedlenie w deskach dębowych dających spokojne poczucie równowagi. Ten charakter idealnie oddaje podłoga Puls Dąb Rumiany od Quick-Step, która może być idealną podstawą do zaaranżowania wnętrza w stylu skandynawskim lub klasycznym.
Z drugiej strony, niedoskonałości wykończenia również przyciągają naszą uwagę, tak jak w podłogach z drewna szczotkowanego, które sprawdzają się we wnętrzach loftowych lub rustykalnych. Drewno, które wygląda na stare jest bardzo popularne, szczególnie w czasach, kiedy ważna staje się historia i indywidualizm.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także