Polski design: lampy do minimalistycznego wnętrza. Fajna kolekcja!

Polski design: lampy do minimalistycznego wnętrza. Fajna kolekcja!

Autor: Justyna Łotowska
16 sty 2023 13:28

Rodzina opraw dekoracyjnych Xilo marki Labra, zaprojektowanych przez Macieja Karpiaka wzbogaciła się o kolejne oprawy — tym razem w wersji mini.

Lampy  tej polskiej marki mają neutralnie wpisywać się w wystrój wnętrz. Udaje się to osiągnąć dzięki redukcji elementów opraw do niezbędnego minimum. Taka myśl przyświecała również podczas pracy nad Xilo Mini, w których aspekty dekoracyjne czy funkcjonalne, ale także ekologiczny, nie kłócą się z minimalistyczną dyscypliną.

Nowe oprawy, choć w wersji mini, łączą w sobie rzemieślniczą pracę, z kojącą atmosferą kreowaną przez światło, w której kolor czy forma budują nastrój relaksu, spokoju i odprężenia.

– To nie był nowy pomysł, raczej realizacja wcześniej zaplanowanych projektów, które stanowią naturalny rozwój oraz uzupełnienie oferty sprzedażowej rodziny XILO. Mniejsza wersja jest dedykowana osobom, które nie posiadają gabarytowo tak dużej przestrzeni, żeby kupić i zamontować większą wersję. Xilo Mini to swoisty kompromis i wypełnienie luki dla przedziału cenowego oferty całej rodziny – tłumaczy Maciej Karpiak.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także