PARTNER PORTALU
Praktyczne AGD: wielofunkcyjny piekarnik z Red Dotem

Praktyczne AGD: wielofunkcyjny piekarnik z Red Dotem

Autor: Anna Sołomiewicz
30 cze 2016 15:31

Jednym z głównych urządzeń odpowiedzialnych za kulinarne efekty w naszej kuchni jest piekarnik. Zobaczcie najnowszy model z wieloma funkcjami, doceniony za wzornictwo.

Jednym z głównych urządzeń odpowiedzialnych za kulinarne efekty w naszej kuchni jest piekarnik. Dlatego też istotny jest wybór odpowiedniego modelu, dobranego zarówno pod kątem wzornictwa jak i funkcjonalności. Jeśli uwielbiamy piec, warto pomyśleć o wielofunkcyjnym piekarniku. Najnowszy model oferowany przez markę Hotpoint posiada wiele funkcji pieczenia, m.in. do mięs, ryb, pizzy czy różnego rodzaju ciast. Dzięki takiemu urządzeniu mamy kontrolę nad przyrządzanymi posiłkami oraz pewność, że dania są odpowiednio przygotowane i smaczne.

Nowoczesne pieczenie

Piekarnik FI9 891 SCIX HA to urządzenie z najnowszej linii do zabudowy marki Hotpoint. Wyposażony w zaawansowane technologie i nowoczesne funkcje zapewnia precyzyjną kontrolę nad całym procesem pieczenia. Doskonałym przykładem może być technologia Multiflow, czyli specjalny system równomiernej dystrybucji ciepła wewnątrz piekarnika lub Książka Kucharska, czyli wiele automatycznych programów pieczenia. Dzięki elektronicznemu sterowaniu piekarnik wybiera parametry automatycznie (elementy grzewcze, temperaturę pieczenia oraz czas). Oznacza to, że możemy powtórzyć dokładnie te same wyniki w każdym momencie, kiedy tylko tego potrzebujemy. Można w taki sposób przygotować między innymi lasagne, grillowanego pstrąga czy smakowity sernik.

Design w parze z funkcjonalnością

Najnowszy piekarnik marki Hotpoint wyposażony jest także w szereg funkcji specjalnych, które po odpowiednim zaprogramowaniu same przeprowadzą proces pieczenia. Wśród nich możemy wybrać m.in: funkcję Slow Cooking (unikalny sposób pieczenia, pozwalający na przygotowanie posiłku w dłuższym czasie, ale przy całkowitym zachowaniu jego aromatu, smaku oraz najważniejsze – wartości odżywczych) czy programy z termosondą, które pozwalają na przygotowanie potrawy w sposób, jaki najbardziej lubimy – bez ustawiania czasu i funkcji pieczenia. Podaj tylko sposób w jakich chcesz aby Automatyczne ustawienia – wszystko zostanie automatycznie ustawione, kiedy potrawa osiągnie odpowiednią zaprogramowaną przez nas temperaturę.

Piekarnik z najnowszej linii marki Hotpoint to zatem połączenie nowoczesnego podejścia do pieczenia ze stylowym designem, za który w 2016 roku otrzymał nagrodę w prestiżowym konkursie Red Dot.

Czyszczenie bez wysiłku

Piekarnik Hotpoint wyposażony jest w technologię samoczyszczenia, dzięki której szybko i łatwo możemy usunąć zabrudzenia powstałe podczas pieczenia. Czyszczenie katalityczne wykorzystuje specjalne wkłady nagrzewające się do temperatury ok. 350oC podczas pieczenia w przedziale od 200 do 250oC. Na ich powierzchni dochodzi do utlenienia zanieczyszczeń powstałych podczas pieczenia.

Piekarnik FI9 891 SCIX HA posiada także całkowicie dotykową nawigację oraz został wyposażony w zawiasy SoftClosing do delikatnego zamykania drzwi urządzenia. To mały ale znaczący detal, który sprawia, że używanie piekarnika staje się przyjemne i ergonomiczne.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także