×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Pralki sprzyjające oszczędzaniu prądu i wody

Pralki sprzyjające oszczędzaniu prądu i wody

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
30 lis 2017 08:39

Codzienne obowiązki pochłaniają duże ilości prądu i wody, dlatego wybieramy rozwiązania, które pozwolą zminimalizować koszty. Przykład pralek pokazuje, że nowoczesne technologie zmniejszają ilość zużywanych zasobów, zwiększając jednocześnie wydajność i efektywność pracy.

Pranie = oszczędzanie

Technologia zaskakuje nas każdego dnia, oferując szeroki wybór nowoczesnych sprzętów gospodarstwa domowego. Przez zakupem możemy szczegółowo prześledzić specyfikację poszczególnych produktów, aby mieć pewność, że określony zakup pozwoli spełnić nasze oczekiwania. Wielokrotnie czujemy się jednak zagubieni w gąszczu funkcji, trybów i ulepszeń. Podobne dylematy towarzyszą nam podczas zakupu pralki. Wówczas, warto zainwestować w sprzęt najwyższej jakości, posiadający klasę energetyczną A+++. Urządzenia te charakteryzują się najbardziej ekonomiczną pracą, która w porównaniu do klasy A+, pozwala zaoszczędzić nawet 20 % energii.

Wyjdzie w praniu

Segregacja prania pozwala szybko się zorientować, czym danego dnia zajmowały się nasze dzieci. Brudne ubrania umieszczamy w pralce i nagle okazuje się, że załadowana jest jedynie w połowie. Prać czy nie prać? Od dziś nie musimy rozważać ekonomicznej zasadności wykonywania prania. Pralki firmy Whirlpool, wyposażone w innowacyjną technologię 6. Zmysł, za pomocą inteligentnych czujników dobierają automatycznie ilość wody w zależności od załadunku, co pozwala zaoszczędzić nawet do 50% wody i energii. Często zastanawiamy się również, ile proszku lub płynu użyć. Zbyt mała ilość sprawi, że cała nasza praca pójdzie na marne, natomiast zbyt duża może skutkować pozostawieniem nieestetycznych białych plam na ubraniach. Pralki Whirlpool wyposażone są w system PrecisionDose, który analizuje poziom zabrudzenia tkanin, twardość wody i ilość prania, a następnie na tej podstawie urządzenia samo pobiera odpowiednią porcję detergentu. Korzystanie z tego rozwiązania może sprawić, że rocznie zaoszczędzimy do 12 litrów płynu do prania!

Niższa temperatura to też oszczędność

Czasami w bardziej ekonomicznym zarządzaniu domowym budżetem mogą nam pomóc rzeczy, które nie wydają się oczywiste. Wszystkie modele pralek Whirlpool posiadają program Kolorowe 15°, który nie tylko doskonale chroni tkaniny, ale też sprawia, że pranie kosztuje mniej, bo pralka nie musi podgrzewać wody do wysokich temperatur. Mimo że pierzemy w niższej temperaturze, uzyskujemy rezultaty takie, jak podczas prania w 40°C. Dzięki asymetrycznym ruchom bębna ubrania swobodnie rozkładają się w pralce i lepiej wchłaniają detergent.

Ratunek dla zapominalskich


W przypadku, gdy zapomnimy wyjąć ubrania z pralki po zakończonym cyklu, z pomocą może przyjść opcja FreshCare+. Jeśli włączymy ją przed nastawieniem programu albo w trakcie jego działania, urządzenie po wykonaniu prania będzie obracało bębnem. Dzięki temu tkaniny pozostaną łatwiejsze do wyprasowania, świeże i ładnie pachnące nawet do 6 godzin. Takie rozwiązanie sprawia, że nie musimy ponownie robić prania, a co za tym idzie – oszczędzamy wodę, energię, czas i detergent.

Taryfa nocna

Wielu dostawców prądu oferuje niższe stawki za korzystanie z energii elektrycznej w godzinach od 22:00 do 6:00. Często jednak rezygnujemy z włączenia prania na noc, by nie zakłócać ciszy nocnej. Nie jesteśmy już jednak zmuszeni do dokonywania takich wyborów. Pralki Whirlpool z linii Supreme Care, dzięki zastosowaniu silnika ZEN, połączonego bezpośrednio z bębnem (bez pośrednictwa paska), pracują najciszej spośród wszystkich pralek dostępnych na polskim rynku. Natężenie dźwięku podczas prania wynosi 48 dBA, natomiast w czasie wirowania 70 dBA. Jeżeli nasze pranie przygotowaliśmy już wcześniej, możemy skorzystać z funkcji opóźnienia startu. W zależności od naszych potrzeb pralka może uruchomić się nawet do 24 godzin później.

Wszystko w naszych rękach


Najnowsza technologia zastosowana w modelu Whirlpool FSCR 12432 sprawia, że możemy sterować naszą pralką, nawet jeżeli nie przebywamy w domu. Aplikacja 6. Zmysł Live pozwala zdalnie ustawić program, wybrać czas startu, kontrolować tryb pracy pralki, a następnie informuje nas o zakończeniu prania. Pralkę możemy uruchomić na odległość za pomocą smartfona lub tabletu nawet 3 dni po załadowaniu prania do bębna.

Przykładowy model pralki Whirlpool
Model FSCR 12432
Cena: 3999 zł
Pojemność podczas prania: 12 kg
Klasa energetyczna: A+++ -60%

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także