Retro w nowoczesnym wydaniu – bateria umywalkowa

Retro w nowoczesnym wydaniu – bateria umywalkowa

Autor: Rafał Konopka
19 lip 2016 13:31

Stylowa, dwuuchwytowa bateria stojąca Purani Exe to nowość w ofercie firmy Invena. Jej oryginalny wygląd stanowi nowatorską interpretację wzorów sprzed lat. Niepowtarzalny design w stylu retro łączy się tu z wysoką jakością materiałów i współczesnymi udogodnieniami technicznymi.

Wszystkim tym, których nie przekonują ultranowoczesne rozwiązania wnętrzarskie, polecić można łazienkę w stylu retro. Nie musi to wcale oznaczać pałacowej aranżacji pełnej ozdób i przepychu. Miłośnicy bardziej oszczędnych form również znajdą coś dla siebie w bogatym wachlarzu stylistyk
z dawnych lat. Inspiracji zaczerpnąć możemy z eleganckich łazienek art deco rodem z nowojorskich wnętrz z lat 30. XX wieku. W poszukiwaniu wzorców sięgnąć warto też po wysokiej klasy design lat 60. ubiegłego stulecia. Interesującą propozycję utrzymaną w tego typu klimatach stanowi bateria umywalkowa Purani Exe firmy Invena.

Bateria inna niż wszystkie

Armatura łazienkowa to jeden z tych elementów wyposażenia wnętrza, który choć niewielki, w dużym stopniu decyduje o charakterze całego pomieszczenia. Właściwie dobrana, pozwala uzyskać pożądaną stylizację. Na rynku dostępnych jest wiele modeli baterii w stylu retro. Niektóre z nich to ozdobne krany w kolorze mosiądzu lub starego złota, z fantazyjnie wygiętymi wylewkami i pokrętłami zdobionymi porcelanowym wykończeniem. Jednak nie wszyscy inwestorzy gustują w tego rodzaju estetyce. Wśród baterii retro można więc znaleźć propozycje nawiązujące do tradycji, ale o nieco prostszych formach. Bateria umywalkowa Purani Exe firmy Invena to dobry przykład nowoczesnego podejścia do historycznych wzorców. Zastosowano tu typowe dla dawnej armatury elementy, jednak nadano im uwspółcześniony charakter. Bateria umywalkowa posiada łagodnie rozszerzający się ku dołowi korpus i delikatnie wygiętą wylewkę. Charakterystyczną cechą baterii są również dwa uchwyty o wyrazistych, trójramiennych kształtach, które świetnie nawiązują do minionych epok.

Praktycznie i komfortowo

Tworzenie wnętrza stylizowanego na retro wymaga wyczucia i dobrego smaku. Nie można przesadzić z dosłownością, tak aby pomieszczenie nie zaczęło przypominać teatralnej scenografii. Jednocześnie zadbać należy, aby aranżacja była spójna i harmonijna. Bateria umywalkowa Purani Exe należy do serii produktów o jednorodnej formie, dzięki którym bez trudu wyposażymy całą łazienkę w armaturę, która będzie idealnie do siebie pasowała. Oprócz opisywanej baterii umywalkowej, w kolekcji tej znajdziemy również baterię bidetową, wannową, natryskową i 1-punktowy zestaw natryskowy. Co więcej, niską baterię umywalkową zastąpić można wysoką, jeśli wymagałaby tego forma lub wielkość umywalki.

Wybierając baterie łazienkowe, nie możemy zapominać też o tym, że nie tylko powinny nam one odpowiadać pod względem estetycznym, ale także jak najlepiej spełniać swoją funkcję. W baterii umywalkowej Purani Exe firma Invena doskonale łączy wygląd retro z nowoczesną technologią. Zastosowano w niej silikonowy perlator Neoperl, który pozwala na znaczne zmniejszenie zużycia wody, przy jednoczesnym zachowaniu silnego strumienia. Osadzaniu się kamienia zapobiega natomiast system anti-calc. Wygodną i bezawaryjną obsługę gwarantuje głowica ceramiczna
¼ obrotu. Do kompletu dołączone są również wężyki przyłączeniowe 3/8” oraz kluczyk do montażu
i demontażu perlatora.

Bateria umywalkowa Purani Exe firmy Invena w doskonałych proporcjach łączy tradycję
z nowoczesnymi rozwiązaniami. Świetnie podkreśli charakter stylizowanych wnętrz, a jednocześnie zapewni maksimum wygody i funkcjonalności.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także