PARTNER PORTALU
Spiek kwarcowy: nowe marmurowe wzory 2021 prosto z targów Cersaie. Ale piękne!

Spiek kwarcowy: nowe marmurowe wzory 2021 prosto z targów Cersaie. Ale piękne!

Autor: Justyna Łotowska
03 lis 2021 08:53

Najmodniejszy motyw sezonu? Oczywiście, że marmur. Czy to w naturalnej postaci – na przykład w formie blatów stolików kawowych, podstaw lamp, czy też jako rysunek na tkaninie – na wybiegach pokazów mody. Zobaczcie zaskakujące, nowe wzory marmuru na powierzchni spieku kwarcowego.

Tej jesieni włoska marka Laminam wprowadziła dwa nowe spieki kwarcowe: Verde Alpi i Sahara Noir Extra z serii I Naturali. Obydwa w znakomity sposób oddają urodę naturalnego marmuru, podkreślając nie tylko jego kolor, ale również fakturę, przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich zalet użytkowych spieków kwarcowych.

Marka wprowadziła nowości 2021 w dwóch wersjach: bocciardato (groszkowany) i lucidato (polerowany). Co istotne, dostępne są one w różnych rozmiarach i grubościach, które dobierane są wedle miejsca ich montażu np. blatach, na powierzchniach roboczych w kuchni i łazience, okładzinach wewnętrznych i zewnętrznych, w tym podłogach
i elewacjach.

Szmaragdowy marmur - nowy trend na nowy sezon

I Naturali Verde Alpi to urok i wyrafinowany blask jednego z najpiękniejszych włoskich marmurów. Specjalna mieszanka, z której powstał spiek, jest efektem wielu lat badań marki nad technologią produkcji. Zielone płyty powstały z naturalnych minerałów i pigmentów, które wzbogaciły ich kolorystykę, poprzez uzyskanie różnych, przenikających się odcieni.

I Naturali Verde Alpi lucidato (polerowany) w rozmiarze 120x300 cm i grubości 5 mm dostępny jest
w 6 pasujących do siebie wzorach. Płyty bezfugowo zestawione ze sobą tworzą gładką, piękną płaszczyznę. Producent poleca też wersję Book Match o wymiarach 162x324 cm, grubości 12+, która pozwala na wybór wersji jaśniejszej lub ciemniejszej, w zależności od sposobu układania płyty na powierzchni.

Pomysł na ścianę lub blat - czarny marmur z Tunezji

Druga tegoroczna nowość marki Laminam to spiek kwarcowy I Naturali Sahara Noir Extra. Jego wygląd inspirowany był tunezyjskim czarnym marmurem, uznawanym za jeden z najpiękniejszych kamieni występujących w naturze. Spiek, idealnie oddaje jego głęboką, tajemniczą czerń, poprzecinaną charakterystycznymi, jasnymi żyłkami.

Trzy różne wzory płyt spieku kwarcowego I Naturali Sahara Noir Extra występują w rozmiarze 120x300 cm o grubości Laminam 5 i 5+. Podobnie jak w przypadku I Naturali Verde Alpi, Sahara Noir Extra dostępna jest także w oryginalnej wersji Book Match w formacie 162x324 cm, grubość 12+.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także