×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Sposób na upały. Te urządzenia oczyszczają powietrze i chłodzą wnętrze!

Sposób na upały. Te urządzenia oczyszczają powietrze i chłodzą wnętrze!

Autor: Ewa Kozioł
29 cze 2022 17:25
Aktualizacja: 30 cze 2022 09:08

Jak poradzić sobie z upałem, który odczuwamy równie mocno także we wnętrzu? Warto bliżej przyjrzeć się oczyszczaczom powietrza Dyson. Są one w technologię Air Multiplier™, która latem zapewnia przyjemne uczucie chłodu, a jednocześnie oczyszczona powietrze.

Najnowsze badania wykazały, że fale upałów mogą bezpośrednio zwiększać poziom stężenia pyłu zawieszonego (PM), dwutlenku azotu (NO2) i ozonu w warstwie przygruntowej. Ozon przyziemny to smog fotochemiczny, który ma wiele potencjalnie groźnych następstw. Powstaje w wyniku reakcji światła słonecznego z tlenkami azotu (NOx) i lotnymi związkami organicznymi (VOC) w atmosferze. Niektóre rządy, jak np. we Francji – zalecają ograniczenie aktywności sportowej na świeżym powietrzu na rzecz ćwiczeń w pomieszczeniach zamkniętych w trakcie szczytowych upałów i wysokich stężeń ozonu. Co więcej, zmiany klimatyczne oraz wzrost temperatury powodują wydłużenie sezonu pylenia roślin. W Ameryce Północnej jest on już średnio o 20 dni dłuższy niż w 1990 roku.

– W firmie Dyson zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest zrozumienie trendów w zakresie zanieczyszczeń zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz domu. Badania wykazały, że zmiany klimatyczne powodują, iż fale upałów są coraz intensywniejsze, częstsze i trwają dłużej. Wpływ tego zjawiska na nasze środowisko jest jednak znacznie większy. Fale upałów mogą wpływać nie tylko na jakość oraz długość snu, ale mogą także bezpośrednio zwiększać poziom kluczowych zanieczyszczeń, takich jak formaldehyd, ozon i pył zawieszony – niezależnie od tego czy przebywamy w mieście, czy na wsi. Okres pylenia roślin staje się coraz dłuższy i bardziej intensywny. Oznacza to, że świadomość tego, co znajduje się w powietrzu, którym oddychamy, jest teraz ważniejsza niż kiedykolwiek – powiedział Ken Armstrong, starszy specjalista ds. systemów oczyszczania powietrza w firmie Dyson.

Oczyszcza powietrze i chłodzi wnętrze

Nasze domy nadal będą miejscem, w którym pracujemy, ćwiczymy, bawimy się, a także śpimy, co sprawia, że we wszystkich dziedzinach naszego życia możemy spotykać się z wieloma rodzajami zanieczyszczeń. Mogą to być pyły PM2,5 emitowane podczas gotowania, lotne związki organiczne uwalniane ze środków czystości lub nieustannie ulatniający się formaldehyd z naszych mebli w salonie.

Aby temu zapobiec, w oczyszczaczach powietrza Dyson z funkcją wentylatora zastosowano technologię Dyson Air Multiplier™, która latem zapewnia przyjemne uczucie chłodu, a jednocześnie doprowadza oczyszczone powietrze do każdego zakątka pomieszczenia. W najnowszych modelach oczyszczaczy powietrza Dyson nie tylko filtr spełnia normę HEPA 13, ale również całe urządzenie. Skutecznie wychwytuje aż 99,95% cząsteczek o wielkości zaledwie 0,1 mikrona, takich jak alergeny, bakterie, pyłki czy zarodniki pleśni. Oczyszczacze działające w trybie auto umożliwiają automatyczne utrzymywanie wysokiego poziomu jakości powietrza. 

Zaprojektowane z myślą o komfortowych nocach

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) stwierdza, że stresory środowiskowe, takie jak hałas czy wysoka temperatura, mogą wpływać na jakość oraz czas snu. Najnowsze oczyszczacze powietrza Dyson w trybie nocnym monitorują i oczyszczają powietrze, wykorzystując najcichsze ustawienia. Dzięki przyciemnionemu wyświetlaczowi ekran urządzenia nie rozprasza podczas snu. Tryb nocny można ustawić w przedziale czasowym od 30 minut do 8 godzin.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także