Stół na święta. Piękna porcelana w bieli i w złocie!

Stół na święta. Piękna porcelana w bieli i w złocie!

Autor: Ewa Kozioł
07 gru 2021 18:52

W tym roku na świątecznym stole królować będzie delikatna porcelana kostna z kolekcji Franca. Możesz ją uzupełnić białą porcelaną ze złotymi elementami z linii Good Morning. Białe naczynia w połączeniu ze złotymi dekoracjami oddają koloryt i klimat włoskiego baroku.

Barwy świąt Urban Nature Culture to biel i złoto przełamane kolorami wazonów i talerzy wykonanych ze szkła pochodzącego z recyclingu. Tego roku na świątecznym stole Anne Marie Hermans królować będzie delikatna porcelana kostna z kolekcji “Franca”, która zafascynowała właścicielkę marki podczas podróży do urokliwej miejscowości Martina Franca we Włoszech. Porcelana jest doskonale niedoskonała, przywodzi na myśl wąskie uliczki miasteczka i biały tynk na fasadach siedemnastowiecznych Palazzo. Kolekcję tę doskonale uzupełnić można białą porcelaną ze złotymi elementami z linii “Good Morning”. Białe naczynia w połączeniu ze złotymi dekoracjami oddają koloryt i klimat włoskiego baroku

Złota poświata

Do delikatnej porcelany kostnej dobrano złote misy wykonane z mosiądzu lub kamionki pokrytej złotym szkliwem oraz sztućce z pozłacanej stali. Podobnie jak w przypadku ceramiki, ich powierzchnia intryguje nierównościami i załamaniami. Już na pierwszy rzut oka widać, że lśniące misy to dzieło ludzkich rąk. 

Prószy śnieg

Tłem dla aranżacji świątecznego stołu w odsłonie Urban Nature Culture nie będzie sztywny i wykrochmalony obrus. O nie! Tutaj powinna panować swoboda, a rządzić wyobraźnia. Do naczyń stworzonych przez rzemieślników pasować będą tylko naturalne tkaniny i materiały: serwetki z bawełny i lnu, maty z trawy morskiej. Styliści Urban Nature Culture proponują również rezygnację z opatrzonych stroików i eksperymentowanie z innymi gałązkami. Niech przy każdym talerzu leży jemioła lub bukszpan, a po stole, pomiędzy półmiskami a kieliszkami pnie się delikatny bluszcz.

Zacznijmy od siebie

Przygotowując tegoroczne święta, pamiętajmy, żeby kupić tylko tyle jedzenia, ile rzeczywiście potrzebuje nasza rodzina. Nie marnujmy i nie wyrzucajmy żywności. Zrezygnujmy też z plastikowych wstążek i toreb. Zastąpmy je szarym papierem pochodzącym z recyclingu, możemy ozdobić go własnoręcznymi rysunkami. Wspierajmy lokalnych producentów, kupujmy rzemiosło. – Chcąc zmienić świat – zacznijmy od siebie – przypomina Anne Marie Hermans, założycielka Urban Nature Culture. To będzie najpiękniejszy prezent, jaki możemy sobie i planecie podarować na gwiazdkę.

Porcelanę Urban Nature Culture możesz kupić w Polsce w sklepie Dutchhouse.pl

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także