PARTNER PORTALU
Świąteczne porządki – sprytne sposoby na mycie okien

Świąteczne porządki – sprytne sposoby na mycie okien

Autor: Katarzyna Masłowska
16 kwi 2019 09:07

Rozlewająca się woda, mokre ręczniki, kilka środków do czyszczenia – wszystko to sprawia, że mycie okien staje się jedną z najbardziej uciążliwych prac domowych. Jak przełamać tę przykrą rutynę?

Czas okołowielkanocny dla wielu z nas oznacza gruntowne porządki, a w szczególności konieczność umycia okien. Gdy wiosenne słońce przebija się do wnętrza naszych domów demaskuje zabrudzenia, które zgromadziły się w okresie zimowym. 

Po pierwsze – unikaj słonecznej pogody

Przede wszystkim warto zaplanować sobie mycie okien w pochmurny dzień.
Dlaczego? W ciepłe i słoneczne dni woda wysycha szybciej pozostawiając trudne do usunięcia zabrudzenia i konieczne jest czasochłonne polerowanie powierzchni co nie zawsze przynosi pozytywny skutek.

Zobacz także: Dom z piętrem. Zobacz piękny projekt 150 metrów

Warto jednak pamiętać, że bardzo zimny dzień również może nam pokrzyżować plany. Szyby będą parować, przez co mycie stanie się mniej efektywne, a na szybach pojawią się smugi. Dlatego też, planując mycie okien dobrze jest sprawdzić prognozy pogody. Optymalna temperatura mieści się w przedziale 10-20 stopni Celsjusza.

Po drugie – bądź sprytny!

Oczywiście możesz umyć okna używając wiadra z wodą, ściereczek, ręczników papierowych, kilku środków do mycia oraz ściągaczki, ale warto ułatwić sobie zadanie i sięgnąć po bardziej kompleksowe rozwiązanie. Takim rozwiązaniem może być akumulatorowa myjka do okien. Dzięki niej nie dość, że szybko umyjesz okna, to jeszcze unikniesz konieczności porządkowania przestrzeni wokół nich.

Innowacyjna myjka GlassVac wykorzystuje technologię wycieraczek samochodowych Bosch. Gumowa krawędź myjki pokryta jest innowacyjną powłoką polimerową Power Protection Plus, która dotychczas była stosowana wyłącznie w wycieraczkach produkowanych przez firmę Bosch na rynek motoryzacyjny. To zapewnia idealny rezultat pracy także podczas mycia szyb w domu. Smugi oraz nieprzyjemne dźwięki podczas pracy to już przeszłość.

Nowa myjka jest bardzo wytrzymała i wyróżnia się dłuższą żywotnością. GlassVac jest również wyjątkowo poręczna: jej wysokość to zaledwie 20 cm, jest więc o ok. 30% mniejsza od porównywalnych modeli konkurencji i precyzyjnie czyści także przestrzenie tuż przy krawędzi. W razie potrzeby myjka pomoże też zebrać rozlany w domu płyn.

Ponadto Myjka GlassVac jest gotowa do użycia w każdej chwili. Wystarczy do butelki ze spryskiwaczem wlać środek myjący z wodą i nanieść go na szybę. Do mycia można użyć wszystkich dostępnych w handlu środków myjących. Dysza spryskiwacza jest regulowana, dzięki czemu można lepiej dopasować sposób natrysku do wielkości mytej powierzchni. Uporczywe zabrudzenia można natomiast usunąć ściereczką z mikrowłókna założoną na myjkę, którą po użyciu wystarczy zdjąć i wyprać. Pojemnik ze spryskiwaczem dobrze leży w dłoni, można ją także wygodnie postawić na szerokiej podstawie.

Akumulatorową myjkę do okien Bosch wyposażono także w zintegrowaną diodę LED, wskazująca stan naładowania akumulatora oraz ładowarkę micro USB, która umożliwia szybkie ładowanie GlassVac. Większy komfort pracy, np. podczas korzystania z drabiny, zapewnia również pasek, na którym można zawiesić myjkę na ręce.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także