PARTNER PORTALU
Tradycyjna kuchnia -  nowa kolekcja naczyń emaliowanych

Tradycyjna kuchnia - nowa kolekcja naczyń emaliowanych

Autor: Anna Usakiewicz
04 marz 2020 15:19

Pełen smaku i aromatu, nieodłącznie przywodzący na myśl najcieplejsze wspomnienia z domowej kuchni. To król polskich zup – rosół. Jego przygotowanie to prawdziwy kuchenny rytuał, którego nieodłącznym elementem jest tradycyjny, emaliowany garnek.

Emalia Polska Pleszew w swojej kolekcji naczyń emaliowanych stworzyła sentymentalną linię Gallina – z oryginalnym wzornictwem, jak również o wysokiej jakości wykonania. Garnki uwodzą wyjątkowym wzornictwem, opartym na graficznej formie przedstawienia składników i receptury na tradycyjny rosół. Oryginalny dekor to nie jedyna ich zaleta. Przede wszystkim, szklista powłoka emaliowana niczym bariera ochronna zapobiega przenikaniu jakichkolwiek szkodliwych związków do potraw. Chroni przed wnikaniem do żywności miedzi, niklu i chromu. Dlatego naczynia emaliowane są polecane do przygotowywania dań dla dzieci i alergików.

Zobacz także: Piękna kuchnia - przytulne, stylowe wnętrze

Naczynia są idealne nie tylko do gotowania, ale też do przechowywania żywności w lodówce. Dzięki odporności na szok termiczny, po wyciągnięciu naczynia z lodówki, można je od razu podgrzewać z zawartością. Są też dowodem na to, że tradycyjne nie oznacza niepraktyczne. Garnki emaliowane są przystosowane do każdego rodzaju kuchenki – nawet indukcyjnej.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także