×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Trendy 2021: w domu z body positivity. To kupisz na Westwing!

Trendy 2021: w domu z body positivity. To kupisz na Westwing!

Autor: Urszula Tatur
12 lip 2021 09:56

Pozytywne podejście do własnego ciała może się odzwierciedlać w wystroju wnętrz. Body positivity to nowy trend w aranżacji.

Temat body positivity odbił się w ostatnich latach szerokim echem, stając się obecnie wiodącym trendem w różnych sektorach, od mody, przez kosmetyki, aż po sztukę, design i media. Od rozbudowania ofert liniami takimi jak petite i curvy, przez rzeczywiste uwydatnienie niezwykłych kanonów estetycznych w porównaniu z dotychczas uznawaną wersją, aż po szerszy temat włączania różnorodności.

Zmienia się estetyka ciała, otwierając każdej osobie drogę do akceptacji siebie i wszystkich tych cech, które wzmacniają ciało w inny sposób. Blizny, cellulit, rozstępy, niedoskonałości skóry, nie chowają się, ale stają się teraz znakiem rozpoznawczym, przenosząc uwagę nie tyle na potrzebę poprawy rzekomych wad, co na potrzebę zaakceptowania swojego wyglądu takim, jakim jest, ponieważ bezpieczeństwo pochodzi właśnie z akceptacji. A jeśli te pozytywne wiadomości potrzebują jeszcze większego rezonansu, aby się umocnić, dlaczego nie wprowadzić pozytywnego nastawienia ciała do środowiska, w którym żyjemy, otaczając się elementami dekoracyjnymi, które je przywołują?

Wystrój wnętrz może również oddać głos tego typu wartościom i wizjom. Przykład? Linia poszewek na poduszki Westwing Collection, z których część powstała we współpracy z niemiecką ilustratorką Kerą Till. Przedstawiają one kobiece sylwetki, ramiona otulające ciało, rozczochrane włosy i wszystko, co przypomina nam, że piękno tkwi w niedoskonałościach. A to nie koniec, bo projektanci z coraz większą odwagą inspirują się kobiecym ciałem, a stworzone przez nich wazony, obrazy i rzeźby stają się w ten sposób nośnikami wiadomości, które należy obserwować na co dzień w otaczającej nas przestrzeni.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także