PARTNER PORTALU
Wnętrze w stylu vintage. Piękna kolekcja dodatków. Zobacz!

Wnętrze w stylu vintage. Piękna kolekcja dodatków. Zobacz!

Autor: Ewa Kozioł
11 paź 2021 19:45

Barwne poduszki, ciepłe pledy oraz kolorowe abażury do lamp. Dodatki i dekoracje w stylu vintage to świetny pomysł na nadanie wnętrzu charakteru i wyjątkowego klimatu.

#vintage, ten hagsztag robi zawrotną karierę na instagramie. I nic dziwnego, bo vintage to trend, który od kilku już lat nieprzerwanie obowiązuje w architekturze i dekoracji wnętrz. Zaczęło się oczywiście od zbierania tak zwanych staroci. Po piwnicach dziadków, w śmietnikach i na pchlich targach.

Zapanowała szalona wprost moda na kolorowe szkła, czy meble. Prawie każda z nas marzyła o kolorowym wazonie od Zbigniewa Horbowego czy kultowym fotelu Model 366, projektu Józefa Chierowskiego z 1962. Nic więc dziwnego, że producenci postanowili wykorzystać koniunkturę i wznowili produkcję projektów sprzed kilku dekad. Jak grzyby na deszczu, zaczęły powstawać również nowe projekty, stylistycznie nawiązujące do estetyki lat 60. i 70.

Kim Wijte od ponad 20 lat zajmuje się modą i stylizacją ubrań sprzed lat, którym przywraca dawny blask. Nazywa się poszukiwaczką skarbów. Buszuje w zapomnianych szafach i garderobach, znajduje prawdziwe perełki w sklepach z używaną odzieżą. Po dawkę inspiracji koniecznie zajrzyjcie na jej instagramowy profil lub stronę. Wydaje się, że projektantka o stylu vintage wie wszystko. Związki mody i designu są nierozerwalne, nie dziwi więc, że holenderska marka HKliving poprosiła ją o zaprojektowanie autorskiej kolekcji, nie ubrań, lecz… dodatków do wnętrz.

Doris potraktowała tworzenie kolekcji wnętrzarskiej jak prawdziwą przygodę. Z racji doświadczenia z tkaninami zdobytego w branży fashion, część jej projektów to tekstylia: barwne poduszki, ciepłe pledy oraz kolorowe abażury do lamp.

– We wnętrzach w stylu vintage możemy sobie pozwolić na bardzo wiele. I to jest najbardziej pociągające w tym trendzie. Bezkarnie łączymy kwiatowe printy z panterką, czy wzorem paisley – mówią styliści z Dutchhouse.pl.

To nie sztuka urządzić wnętrze samymi starociami i zamieszkać w kapsule czasu. Najatrakcyjniejsze są aranżacje, w których odrestaurowane klasyki designu zestawiamy ze współczesnym wzornictwem, nawiązującym do stylu sprzed lat.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także