×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Wszystkie kolory w sypialni - nowoczesne oświetlenie

Wszystkie kolory w sypialni - nowoczesne oświetlenie

Autor: Rafał Konopka
10 cze 2016 14:05

Philips Hue to światło wpisujące się w filozofię slow. By poznać jego możliwości, delektować się barwami, a przede wszystkim eksperymentować – potrzeba czasu, uważności i wyobraźni.

W książce „Slow sex. Uwolnij miłość“ dziennikarka Hanna Rydlewska rozmawia z sex coach Martą Niedźwiecką o sposobach, za pomocą których możemy wpłynąć na jakość doznawanych przez nas cielesnych rozkoszy. Bez względu na to czy nasz związek trwa 5, 15 czy 25 lat. Ważnym elementem
wzajemnych starań są rytuały i budowanie odpowiedniej atmosfery w sypialni.

Możemy ot, włączyć światło, by nie błądzić w domu po ciemku, tak jak możemy zrobić „to“ i pójść spać. Możemy też bawić się kolorami tworząc różne, coraz to nowe, zmysłowe sceny i uprawiać ars amandi, która trwa i jest nasycona silnymi emocjami.

Marta Niedźwiecka uważa, że jedną z najbardziej skutecznych metod uniknięcia nudy w sypialni są rytuały: – To one wprowadzają do naszej codzienności elementy święta, których atmosfera, już od dzieciństwa, wzbudza w nas ekscytację. 

Światło ułatwia przejście granicy pomiędzy tym, co codzienne, a tym, co świąteczne. Wystarczy, że ustawimy wszystkie żarówki na czerwony czy fioletowy kolor, a już nasz dom staje się zupełnie innym, nieco odrealnionym miejscem. Inscenizacją i częścią scenariusza erotycznego spotkania.

- Rytuał musi zawierać gesty i symbole wprawiające nas w określony nastrój. Same słowa to za mało - podpowiada Niedźwiecka. Hue, którym sterujemy przy pomocy smartfona, może pełnić rolę miłosnej wiadomości. Na przykład: włączamy lampę Hue Go w określonym kolorze, który daje – bez słów – znać partnerowi, że chcemy się z nim kochać.

Możemy też barwą powiadomić, na jaki seks mamy tego dnia apetyt. Przykładowo: Hue w kolorze czerwonym to będzie seks w tempie appasionato - ekstatycznym, gorączkowym, intensywnym. Hue bijące fioletem to misterioso – seks z posmakiem tajemnego rytuału, a różowe to seks w tempie dolce – romantycznego, spokojnego zbliżenia kochanków.

- Kształtowanie formy seksualnego spotkania także należy do sztuki miłości. To, co nie ma formy, co nie odróżnia się od innych, podobnych zdarzeń, zostanie zapomniane, albo dołączy do nudnych wspomnień - mówi Marta Niedźwiecka. Możemy zgrać ze sobą dźwięki muzyki ze światłem, które nawzajem będą tworzyły dynamiczne, wielobarwne krajobrazy. Przykładowo: melancholijna sceneria plaży, zachodzącego słońca i zbliżenie rozpoczynające się od delikatnych, piaskowych odcieni żółtych, poprzez blask pomarańczy, przechodzący w płomienną czerwień. Jeśli mamy ochotę na dynamiczny seks, możemy zgrać energiczną muzykę z intensywnie zmieniającymi się barwami – w sam raz do rozgrywającej się w sypialni walki dwóch żywiołów.

Informacja o systemie Philips Hue:

System Philips Hue oparty jest na energooszczędnej, wysokiej jakości technologii LED. Współpracuje z systemami iOS i Android. Jest kompatybilny z WiFi oraz z najbardziej popularnym i wiarygodnym protokołem transmisji danych - ZigBee. Żarówki Hue pasują do większości lamp (z gwintem E27 i GU10). Nowy system firmy Philips można powiązać z kanałami danych poprzez usługę IFTTT, a od 2016 roku zintegrować z Apple Homekit, platformą dla inteligentnego domu.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także