Zlewozmywak do kuchni. Nowy model z pojemną komorą

Zlewozmywak do kuchni. Nowy model z pojemną komorą

Autor: Ewa Kozioł
15 kwi 2022 11:36

Zlewozmywak to obowiązkowe wyposażenie w każdej kuchni. Jest zawsze potrzebny, zarówno podczas przygotowywania posiłków, jak i w trakcie sprzątania. Musi więc być wygodny, trwały i łatwy w utrzymaniu czystości. Warto też postawić na jego estetyczny wygląd.

Podczas tworzenia koncepcji nowej serii zlewozmywaków Maris, projektanci Franke zadawali sobie wiele pytań. Czy w kuchni wciąż potrzebny jest ociekacz? Jaka powinna być optymalna pojemność zlewozmywaka? Co zrobić, by był trwały i łatwy w utrzymaniu czystości? I wreszcie – jaki powinien być jego design?

Pojemna komora

W naszych kuchniach zmywarki należą już do standardowego wyposażenia. Myją naczynia i je suszą, zatem tradycyjny ociekacz nie jest często konieczny. Dlatego zlewozmywaki z nowej serii Maris są go pozbawione, ale w zamian mają niezwykle pojemną komorę, w której można swobodnie umyć większe garnki, a nawet blachę z piekarnika. Wszystko to, co nie zmieści się do zmywarki. Duża komora może przydać się również przy okazji wielu różnych prac domowych jako miejsce do odkładania zabrudzonych rzeczy. Brak ociekacza oznacza również więcej cennego miejsca na blacie roboczym.

Design i technologia

Zlewozmywak uczestniczy w ponad 60% wszystkich prac kuchennych. Jest zawsze potrzebny, zarówno podczas przygotowywania posiłków, jak i w trakcie sprzątania kuchni. Przemyślany funkcjonalnie zapewnia realne wsparcie. Modele Maris, dzięki swojej optymalnej głębokości, ograniczają rozpryski wody. Kształt komory ma łagodne zaokrąglenia ułatwiające czyszczenie. Utrzymaniu odpowiedniej higieny sprzyja również materiał, z którego wykonane są zlewozmywaki Franke. Długowieczność zapewnia Fragranit+, składający się w 80% z kwarcu, jednego z najtrwalszych materiałów w przyrodzie. Całość zabezpieczona jest jeszcze technologią Sanitized®, zawierającą jony srebra. Dzięki niej rozwój szkodliwych drobnoustrojów na powierzchni zlewu jest mniejszy o 99%. 

Piękno w prostocie

Estetyczny minimalizm zlewozmywaków z linii Maris powoduje, że wpisują się w rozmaite style aranżacyjne: kuchnie nowoczesne, industrialne, klasyczne. Dopasowanie do powierzchni zapewnia aż dwanaście wersji zlewu, różniących się wielkością i konfiguracją komory. Linia oferuje nawet siedem najbardziej popularnych kolorów, a także trzy sposoby montażu – do podbudowy, na równo z blatem i wbudowywany. Dzięki temu bez problemu dobierzemy zlewozmywak do każdego rodzaju i koloru blatu oraz połączymy go z dowolną baterią kuchenną. Na odbiór wizualny wpływają również dopracowane detale. Eleganckie stalowe osłony odpływu i przelewu harmonijnie współgrają z formą komory, a jej cienka krawędź stanowi wyjątkową, estetyczną ramę dla zlewozmywaka. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także