×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Znasz ten obraz? Teraz możesz go sobie zrobić z klocków lego!

Znasz ten obraz? Teraz możesz go sobie zrobić z klocków lego!

Autor: Justyna Łotowska
29 gru 2022 11:32

Odpręż się i znajdź swój balans podczas budowania Wielkiej Fali Hokusai.  Hołd temu światowemu arcydziełu i jego prawie dwustuletniej historii oddaje teraz nowe wcielenie ikonicznego arcydzieła w formie klocków lego.

Odkąd Katsushika Hokusai stworzył oryginalny drzeworyt Wielkiej Fali na początku lat 30-tych XIX wieku, obraz ten zdobi ściany muzeów, inspiruje muzykę i jest odtwarzany jako sztuka uliczna na całym świecie. Obraz przedstawia górę Fudżi, ikonę Japonii, za wielką falą, która przykrywa grupę małych łodzi.

Dzieło to zostało teraz ponownie przeobrażone przez projektantów lego na nowy, 1810-elementowy zestaw Lego Art. Uwzględniono w nim wiele warstw i elementów o różnych kształtach, które oddają linie i głębię oryginalnego dzieła Hokusai.

Według nowych badań, pochodzących z globalnego raportu Grupy Lego"Play Well 2022", większość dorosłych (93%) regularnie odczuwa stres i szuka nowych sposobów na odprężenie i relaks (80%). Większość z nich (92%) chce się zrelaksować i odnaleźć balans poprzez aktywności, które są związane z ich hobby i zainteresowaniami.

Fani sztuki i klocków mogą odprężyć się podczas budowania i słuchania towarzyszącej ścieżki dźwiękowej, jednocześnie przeglądając książeczkę z instrukcjami, w której znajdują się szczegóły dotyczące oryginalnego dzieła sztuki.

Zestaw Lego Art Hokusai – Wielka Fala składający się z 1810 elementów dostępny jest od 1 stycznia w cenie 479.99 zł. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także