×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Zupa krem: prosty sposób na zdrowe i szybkie danie

Zupa krem: prosty sposób na zdrowe i szybkie danie

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
17 paź 2019 11:53

Dietetycy rekomendują, by dzienna dawka warzyw stanowiła pięc porcji, przy czym ważna jest również różnorodność. Jak zjeść tyle porcji? Co robić, jeśli nie lubisz warzyw ciemnozielonych? Czy zawsze trzeba jeść sałatkę?

Zaleceń dotyczących prawidłowego odżywiania jest dużo. Niepodważalnym jest natomiast fakt, że warzywa i owoce powinny stanowić podstawę naszej diety. Doskonale wiesz, że warzywa są źródłem cennych składników pokarmowych m.in. witamin, składników mineralnych oraz antyoksydantów. Ponadto spożycie warzyw poprawia metabolizm organizmu oraz znacząco wpływa na zmniejszenie ryzyka zachorowalności na wiele chorób, a w szczególności: cukrzycę i choroby układu krążenia.

Należy pamiętać, że rekomendowane 5 porcji warzyw nie dotyczy tylko i wyłącznie warzyw surowych, ale również gotowanych, mrożonych oraz konserwowych. Ułatwia to nieco sprawę, bo naszym jedynym ograniczeniem pozostaje wyobraźnia. Jednym z najlepszych sposobów na wprowadzenie większej ilości warzyw do swojej diety jest zupa krem. Za co ją lubimy? Za to, że jest ekspresowa i banalnie łatwa w przygotowaniu - opowiada dietetyczka, Agata Ziemnicka. 

Aby przygotować zupę krem, w pierwszej kolejności możesz posłużyć się bazą do przygotowania bulionu – czyli ziemniakami, selerem, korzeniem pietruszki czy marchwi. Kolejny krokiem będzie wykorzystanie warzyw, dzięki którym uzyskasz odpowiedni kolor i smak. Zupa krem to także idealny sposób na „oszukanie umysłu” i uwzględnienie w menu warzyw, za którymi nie przepadasz, takich jak szpinak, szczaw, kalafior czy brokuł. Jest też dobrą okazją do spróbowania warzyw, które zazwyczaj pomijasz, bo nie mamy pomysłu na ich podanie – zauważa Agata Ziemnicka. Co więcej, zupy kremy to idealne danie nie tylko dla dorosłych, ale też dzieci. 

Jeżeli zastanawiasz się, jak uzyskać idealnie gładką konsystencję zupy, bez grudek i kawałków warzyw oraz jak przy okazji blendowania nie pochlapać całej kuchni, mamy dla Ciebie odpowiedź. Blender próżniowy wysokoobrotowy Philips o mocy 1400 W to urządzenie, które wyręczy Cię w blendowaniu. Przelej zupę do kielicha, włącz przycisk i gotowe. Technologia próżniowa wysysa tlen z dzbanka przed rozpoczęciem blendowania, dzięki czemu składniki nie utleniają się, a Twoja idealnie gładka zupa krem pozostanie świeża przez cały dzień, dlatego bez problemu możesz zabrać ją na lunch do pracy.

Cena blendera próżniowego HR3752/00: 1. 169,00 zł

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także