PARTNER PORTALU
Żyj eko: wybierz worki na śmieci z recyklingu

Żyj eko: wybierz worki na śmieci z recyklingu

Autor: Katarzyna Masłowska
02 marz 2020 09:05

Czy moja codzienna segregacja odpadów ma sens? Jeśli czasem dopadają nas takie wątpliwości, to zupełnie niepotrzebnie.

Coraz więcej produktów powstaje z odzyskanych surowców. A na półkach z artykułami gospodarstwa domowego pojawiają się właśnie nowe, ekologiczne worki na śmieci wykonane w 89% z plastiku pochodzącego z recyklingu – to worki multitop z linii For Nature marki Paclan.

Zobacz także: Płytki w kuchni: 20 świetnych kolekcji

Codziennie wyrzucamy mnóstwo przeróżnych rzeczy. Większość z nich zrobiona jest z surowców, które można odzyskać w procesie recyklingu i ponownie wykorzystać. Dlatego recykling jest tak ważny dla środowiska - to jedna z najlepszych metod ochrony jego zasobów.

Zrobione z odpadów

Multitop worki na śmieci z linii For Nature – nowość w ofercie Paclana – również powstają z recyklatu i w niczym nie ustępują standardowym workom na śmieci. Choć zrobione z odpadów, są równie mocne, wytrzymałe i funkcjonalne. Co więcej z łatwością dopasujemy je do różnych koszy, ponieważ dostępne są w dwóch różnych pojemnościach – 35 i 60 litrów. Worki nie zawierają barwników ani dodatków zapachowych, ale najważniejsze jest to, że do ich produkcji wykorzystano plastik pochodzący z recyklingu. Aż 89% składu tych worków stanowią przetworzone plastikowe śmieci, a ich etykiety w całości zrobione są z papieru z recyklingu.

Możemy produkować worki na śmieci ze śmieci, ponieważ mamy własną technologię przetwarzania odpadów plastikowych – wyjaśnia Marta Krokowicz, Marketing Manager marki Paclan i jednocześnie podkreśla, że takie działanie nie tylko wpisuje się w trend produkcji ekologicznej, ale jest również spójne z oczekiwaniami konsumentów. Większość z nas w trosce o środowisko segreguje odpady. My – ponieważ także staramy się dbać o przyrodę i jej zasoby – prowadzimy ich recykling i ponownie je wykorzystujemy. W efekcie wspólnie dajemy plastikowi drugie życie.

Ponadto recykling odpadów – a więc także plastiku i makulatury – pozwala zmniejszyć ogólną liczbę śmieci, a co za tym idzie liczbę wysypisk. Przyczynia się również do ochrony zasobów naturalnych takich, jak na przykład ropa naftowa, drzewa.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także