×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Ceramika z Japonii - zobacz ręcznie wykonane kolekcje

Ceramika z Japonii - zobacz ręcznie wykonane kolekcje

Autor: Katarzyna Masłowska
05 lis 2018 12:53

Czerpiąc inspiracje z japońskiej filozofii wabi-sami, każdy produkt jest inny, oryginalny i uroczo niedoskonały.

Mellow Fever to marka zrodzona z miliona rozmów prowadzonych na dystansie tysięcy kilometrów jakie dzielą Polskę i Japonię. Założycielkami są Angelina Stasiak - fotografka z Warszawy oraz Ewelina Skowrońska - artystka obecnie przebywająca w Tokio.

Mellow Fever to marka odrobine “zadziorna”, która proponuje produkty codziennego użytku (min. ceramikę), które jednocześnie poruszają wyobraźnię i odbiegają od sztampy, stając się ozdobą każdego domu.

Zobacz także: Cegła na ścianie: 20 pięknych aranżacji

Produkty Mellow Fever tworzone są głównie w Japonii, składają się z krótkich i limitowanych serii. Do ich produkcji wykorzystywane są tylko lokalne materiały oraz zasoby. Ceramika Mellow Fever jest ręcznie malowana oraz w pełni stworzona w Tokio, przez Ewelinę Skowrońską.

Czerpiąc inspiracje z japońskiej filozofii wabi-sami, każdy produkt jest inny, oryginalny i uroczo niedoskonały. W ceramice Skowrońska często wykorzystuję kintsugi - japońską technikę naprawiania pękniętej porcelany laką i złotem. Podobnie plakaty, każdy to limitowana seria grafik, ręcznie nadrukowanych na japońskim papierze washi.

To Cię zainteresuje: Mały dom z drewna - wyjątkowo zaprojektowane 90 metrów

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także