×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Co kupić w prezencie na Święta? A może polski design?

Co kupić w prezencie na Święta? A może polski design?

Autor: Justyna Łotowska
05 gru 2022 08:17

Nadchodzące święta są idealną okazją do sprawienia bliskiej osobie wyjątkowego prezentu. W natłoku pomysłów, wyróżniają się te, które są ponadczasowe, stylowe a przy tym mają gwarancję autentyczności. Dzisiaj pokazujemy, co w swoim prezentowniku proponuje Desa. Szkło od Horbowego to tylko jeden z pomysłów!

Czasem to właśnie jeden akcent kolorystyczny pozwala na zmianę całego wnętrza, dodanie mu świeżości i zmianę charakteru. Historia polskiego wzornictwa zna wielu wybitnych twórców, których projekt zdobią zarówno domy jak i muzealne kolekcje.

Wszystkim, którzy szukają w życiu koloru spodobają się szklane wazony od Zbigniewa Horbowego, naczynia Jana Sylwestra Drosta i Eryki Trzewik-Drost, formy Czesława Zubera czy Kazimierza Krawczyka. Ich gra z formą, innowacyjne techniki, tonowanie barw i kompozycje przestrzenne sprawiają, że każdy z obiektów jest nie tylko obiektem użytkowym, ale i dekoracyjnym.

Dla domatorek - filiżanki projektu Marka Cecuły

Dla wszystkich cieszących się tą porą roku, kiedy pogoda zachęca do zostania w domu, Desa Home proponuje wybór produktów, które wprowadzą nastrój i umilą zimowe wieczory.

Vintage lampy są ciekawym dodatkiem, który wprowadzi miękkie, ciepłe światło i rozjaśni nawet najkrótszy dzień w roku. Koc REST Studio otula przyjemną tkaniną, jest miękki i delikatny, przyjazny dla środowiska. Występuje w trzech kolorach, jest ręcznie wykonany i daje drugie życie resztkom przędzy, które w innym razie zostałyby wyrzucone.

Na gorącą herbatę Desa Home proponuje wybór filiżanek i kubków, w różnych wariacjach, od kompletów, jak serwis Jana Potackiego z dzbankiem i kubkami, w soczystych kolorach czy komplet z dzbankiem, czyli najnowszy projekt “Stealth” Marka Cecuły, po unikatowe pojedyncze egzemplarze jak wyjątkowa, filiżanka ze spodkiem Leszka Dutki z lat 60.

Dla fanów popkultury - filmowe plakaty vintage 

Dla tych, którzy z zapartym tchem śledzą filmowe premiery i z radością wracają do starego kina, Desa Home proponuje wybór filmowych plakatów – kultowe projekty graficzne dla polskich i światowych produkcji, między innymi Jana Młodożeńca, Waldemara Świerzego czy Mieczysława Wasilewskiego. Ponadto w kolekcji są fotografie z barwnymi osobowościami kina. 

Dla fanów jazzu, plakaty festiwalowe, które są przykładem jak muzyka i sztuka wzajemnie się inspirują. W Desa Home znajdą się również wyjątkowe prace dla fanów komiksów – komplety ręcznie rysowanych plansz i ilustracji.

Ze smakiem - talerze, miski, kieliszki retro

Wreszcie dla tych, dla których jedzenie to nie tylko smak, ale również uczta dla oka, Desa Home proponuje wybór produktów sprawiających, że każdy posiłek to celebracja.

Posiłek nie musi być nudny co udowadniają kolorowe naczynia, z malowanymi wzorami i motywami abstrakcyjnymi, roślinnymi, kulinarnymi motywami, które świetnie uzupełniają neutralną zastawę.
W kolekcji zarówno talerze, miski, sztućce jak i obiekty o węższych specjalizacjach – naczynie do przystawek Wita Płażewskiego, sosjerka w kształcie ryby czy komplet do wina Jana Sowińskiego.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także