×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Grzejniki dekoracyjne - 10 modeli do różnych wnętrz

Grzejniki dekoracyjne - 10 modeli do różnych wnętrz

Autor: Anna Usakiewicz
16 gru 2017 10:32
Aktualizacja: 19 gru 2017 09:37

Czy grzejnik, poza swoją podstawową funkcją ogrzewania pomieszczenia, może również pełnić rolę dekoracji wnętrza? Zdecydowanie tak! Wśród nowości znajdziemy modele dekorowane grafiką, polerowane na efekt lustra czy o wyszukanej, artystyczne formie.

W nowoczesnych aranżacjach wnętrz już nie ukrywany grzejnika pod oknem. Nie ma też powodu aby zasłaniać go suto marszczoną zasłoną. Aktualna oferta grzejników obfituje bowiem w modele dekoracyjne, i to do każdego rodzaju pomieszczeń. Dziś grzejnik może doskonale ozdobić pomieszczenie, podkreślić oryginalny styl aranżacji i dodać wnętrzu charakteru.

Możemy wybierać spośród modeli z pełnym ekranem lub tych z budowanych z profilu i kolektorów czy oryginalnych grzejników kolumnowych. Nowoczesną formę zyskują także tradycyjne grzejniki płytowe – całkowicie płaska płyta czołowa lub z lekkimi przetłoczeniami w postaci równoległych linii, a przy tym ciekawe kształty pozwalające na montaż grzejnika w pozycji wertykalnej sprawiają, że i te modele zyskują nowoczesny wygląd i mogą być z powodzeniem eksponowane w aranżacji wnętrza.

Wymiary i kształty to kolejne cechy, dzięki którym te tradycyjne elementy wyposażenia zyskują dekoracyjny charakter. Wysokości sięgające nawet powyżej dwóch metrów oraz szeroki zakres wymiarów pozwalających dopasować format grzejnika do wielkości i kształtu pomieszczenia . W większych, przestronnych pomieszczeniach grzejnik można wyeksponować na ścianie, aby zwracała uwagę ciekawy designem. Natomiast w mniejszych, nietypowych pomieszczeniach sprawdzą się modele o specjalnych kształtach i gabarytach. Te wysokie o niewielkiej szerokości (nawet tylko 30 cm) to dobre rozwiązanie gdy w pomieszczeniu brakuje miejsca – można je umieścić tuż przy drzwiach czy pomiędzy innymi elementami wyposażenia. Na rynku znajdziemy także modle dedukowane specjalnie pod skos dachowy lub takie, które mogą posłużyć jako ścianka działowa.

Nie ma mowy o rozczarowaniu jeżeli chodzi o dekoracyjne walory grzejników. Tutaj możemy wprost przebierać w propozycjach dobierając rozwiązanie niezależnie od stylu wnętrza. Znajdziemy m.in. propozycje w stylu minimalistycznym, czyli proste formy w achromatycznych barwach lub metalicznym wykończeniu, a także coś dla wielbicieli industrialnej stylistyki czy loftowych wnętrz, czy też poszukujących przyciągającej uwagę, funkcjonalnej dekoracji. Warto wymienić tutaj grzejniki z ekranem wykończonym nadrukiem grafiki, fotografii artystycznej czy kolorowej kompozycji malarskiej. Nie sposób nie wspomnieć o panelach wykonanych z takim materiałów jak kompozyt, drewno czy kamień naturalny. Poza modelami o prostokątnej formie znajdziemy także modele ażurowe, inspirowane formą heksagonów czy okręgów.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także