Pokaż swoje rośliny: modne wazony, donice, osłonki

Pokaż swoje rośliny: modne wazony, donice, osłonki

Autor: Redakcja
04 cze 2020 22:15

Cięte kwiaty, roślinne aranżacje albo doniczki z ulubionymi zielonymi przyjaciółmi często zajmują honorowe miejsce w naszych domach. Zwłaszcza gdy przychodzi wiosna i wszystko wokół rozkwita. Gdy teraz spędzamy we wnętrzach znacznie więcej czasu niż zwykle, choćby drobne naturalne dekoracje sprawią, że w domowej przestrzeni będzie nam się przyjemniej żyło.

W udomowieniu kwiatów, gałązek czy innych roślinnych dekoracji pomogą proste akcesoria – wazony, kwietniki, osłonki. Warto wybierać takie elementy wyposażenia, które posłużą nam dłużej, niż tylko przez jedną porę roku. Czym się kierować przy ich zakupie?

- Zwykle najlepszym wyborem są produkty o prostych i naturalnych kształtach, dzięki którym świetnie wpasowują się w domowe wnętrze i prawie każdą stylizację. Jeśli wazon czy pojemnik ma posłużyć nam do wyeksponowania roślinnych dekoracji, pamiętajmy, że to właśnie kwiaty są główną ozdobą, a naczynie ma jedynie je eksponować. Dlatego czysta, neutralna forma albo subtelna dekoracyjność będą wyjątkowo wskazane. Dzięki temu, przedmiot taki świetnie sprawdzi się do wykorzystania o innej porze roku – latem jako lampion na taras, zimą do stworzenia bożonarodzeniowej stylizacji – podpowiada Natalia Całus, ekspert marki VOX.

Warto postawić na dodatki wykonane z dobrej jakości materiałów. Drewno, szkło czy metal to surowce, które dobrze wyglądają w każdym domu. Sprawdźcie nasze inspiracje!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także