Pomysły na walentynkowe prezenty. Dla miłośników designu!

Pomysły na walentynkowe prezenty. Dla miłośników designu!

Autor: Ewa Kozioł
04 lut 2022 10:57

Jaki prezenty podarować ukochanej osobie na Walentynki? Co powiecie na wazon w komplecie z kwiatami czy na świecę zapachową? Zobaczcie kilka fajnych propozycji praktycznych podarunków na Walentynki dla drugiej połówki.

Obdarowywanie bliskich jest ważnym aspektem relacji, który wzmacnia więzi między dwiema osobami. Aby prezenty te miały wyjątkowe znaczenie, powinny być przemyślane i dopasowane do osoby, którą będziemy obdarowywać.

Wazon do kompletu z kwiatami

Wręczanie ukochanej bukietu kwiatów to klasyczne, eleganckie i zawsze sprawdzone rozwiązanie. W zależności jednak od koloru kwiatów możemy nimi okazać przeróżne uczucia. Tak na przykład kwiaty czerwone są oznaką wielkiej miłości, kwiaty różowe symbolizują wdzięczność i podziw, białe oznaczają niewinność i lojalność, a żółte – przyjaźń i wyraz gratulacji. Bez względu na kolor bukietu, na jaki się zdecydujemy, warto później umieścić go w wazonie, który podkreśli piękno kwiatów i razem z ozdobną kompozycją będzie stanowił dekorację pomieszczenia. Wazony różnią się nie tylko wielkością i wysokością, ale też materiałem wykonania, kształtem i kolorem, które również należy wziąć pod uwagę, jeśli chcemy sprawić drugiej połówce prezent dopasowany idealnie do jej/jego upodobań w zakresie aranżacji czterech kątów.

Ramka na uwiecznienie chwil

Zdjęcia to romantyczny sposób na upamiętnienie najważniejszych chwil w związku. Dzięki nim wracamy do wspomnień ze wspólnych momentów w życiu oraz utrzymujemy o nich pamięć. Aby odpowiednio wyeksponować je w mieszkaniu, powinniśmy oprawić je w ramki, które będą pasowały do wystroju pomieszczenia – zarówno te, które postawimy pojedynczo na komodzie, jak i te, które oprawimy w dużych ramach w formie galerii na ścianie. Jeśli zdjęcia wolicie jednak trzymać w albumach cyfrowych bądź papierowych kronikach, oryginalnym pomysłem na Walentynki będzie wręczenie drugiej osobie obrazu, który kojarzy się wam z istotnym miejscem bądź ważną sytuacją w waszym życiu. Kwiaty, które zostały wręczone na pierwszym spotkaniu, krajobraz, który przypomina miejsce oświadczyn czy panorama miasta, do którego wybraliście się na pierwsze wspólne wakacje. Taki obraz to subtelny ukłon w stronę wspomnień, które niosą za sobą szczególne znaczenie, lecz znane są tylko dwojgu zakochanym.

Świece nie tylko do romantycznej kolacji

Klimat w pomieszczeniu tworzy niewątpliwie oświetlenie. Do stworzenia romantycznej i nastrojowej atmosfery idealnie sprawdzą się więc świeczki. Możemy ozdobić nimi każde pomieszczenie i niemal każdy mebel. Podczas kolacji oświetlimy nimi stół i potrawy. Ustawione na półkach łazienkowych stworzą klimatyczną atmosferę do relaksującej kąpieli, a ułożone na ziemi mogą wyznaczyć drogę do pomieszczenia, w którym znajduje się prezent-niespodzianka. Dodatkowego klimatu dodadzą świeczki zapachowe, które pobudzą zmysły nie tylko wzroku, ale także węchu. Możemy użyć ich do ozdobienia mieszkania i postawić w eleganckich świecznikach oraz lampionach lub zapakować na prezent – sprawdzą się w każdej formie i okolicznościach.

Zastawa do wspólnych toastów

Walentynki celebrować można na wiele sposobów, a jednym z nich jest uczczenie wspólnej relacji przy romantycznej kolacji. Jako prezent sprawdzą się więc także eleganckie kieliszki do wina bądź whisky czy wyrafinowane karafki. Spełnią one funkcję nie tylko ozdobną, gdy ustawimy je na półce za szklanymi drzwiczkami komody, ale także praktyczną, gdyż sprawdzą się później przy wielu różnych okazjach i uroczystościach. Kieliszki kupić można w całym zestawie bądź kompletować je pojedynczo, tworząc własną, unikatową kolekcję.

– Szkło wraca do łask w tegorocznych trendach aranżacyjnych. Dlatego wybór karafki czy kieliszków na prezent dla drugiej połówki to nie tylko okazjonalna, ale i modna obecnie decyzja. Warto zwrócić uwagę szczególnie na kryształowe formy, które po latach zapomnienia na nowo nadają charakter naszym wnętrzom – Natalia Nowak, ekspert ds. aranżacji wnętrz Salonów Agata.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także