PARTNER PORTALU
Praktyczne akcesoria domowe: zobaczcie ciekawe pomysły

Praktyczne akcesoria domowe: zobaczcie ciekawe pomysły

Autor: Anna Sołomiewicz
14 cze 2016 12:11

Praktyczne akcesoria domowe pomogą posegregować śmieci, utrzymać czystość w kuchni czy uporządkować przedmioty. Przeczytajcie, co oferuje kalifornijska firma.

W codziennych czynnościach, wbrew pozorom, jest jeszcze sporo do udoskonalenia. Ta myśl przyświeca działowi technologicznemu marki simplehuman. Projektanci tej kalifornijskiej firmy poświęcają wiele czasu na obserwowanie ludzi wykonujących codzienne prace domowe. Potem rozwiązują proste, często niedostrzegane przez użytkowników, problemy. A wszystko po to, aby codzienne prace domowe można było wykonywać z większą efektywnością, przy mniejszym użyciu energii, i z oszczędnością czasu.

Specjalnością założonej w 2000 roku przez Franka Yanga firmy są akcesoria do kuchni i łazienek: ociekacze do naczyń i sztućców, pojemniki na narzędzia kuchenne, kosze na odpadki, bezdotykowe dozowniki na mydło i płyny do mycia naczyń, lustra sensorowe. Produkowane przez simplehuman akcesoria są proste, funkcjonalne i bardzo trwałe. Firma dopuszcza do produkcji, po wykonaniu wielu testów, tylko takie produkty, które jej pracownicy sami lubią używać. Producent chce mieć pewność, że jego produkty będą dobrze służyć użytkownikom przez długie lata.

Przedstawiciele firmy sami przyznają, że są opętani pewną obsesją. Obsesją praktyczności. Podają przykład prac nad pedałem kosza na śmieci: aby można było używać go w najprostszy z możliwych sposobów, projektanci eksperymentowali z różnymi wysokościami pedałów i stopniami ich pochylenia tak długo, aż znaleźli idealne proporcje.

Ich bezdotykowe dozowniki mydła mają najszybciej działające sensory, dlatego mydło z podajników Simplehuman wypływa pięć razy szybciej niż w przypadku zastosowania ręcznej pompki. I wreszcie suszarki do naczyń. Specjalnie zaprojektowane dna sprawiają, że zebrana woda wycieka do zlewu, a nie na blat. Niby mało istotne szczegóły, ale przy długim stosowaniu nabierają niebagatelnego znaczenia.

Nowym użytkownikom zdarza się zakrzyknąć przy pierwszym kontakcie z nimi: „jakie to sprytne!”. Nic tak nie uszczęśliwia projektantów i właścicieli marki, jak świadomość, że użytkownicy jej akcesoriów reagują w taki właśnie sposób. A że reagują i to często – nie ma wątpliwości. Marka regularnie dostaje potwierdzenia, że jej produkty są tak dobre, jak chce, żeby były. Najwyższa jakość materiałów, trwałość ergonomia, łatwość obsługi i utrzymania zapewniły produktom simplehuman wiele wyróżnień i tytułów w konkursach, w tym nagrodę Industrial Design Excellence tygodnika BusinessWeek.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także