Przygotowania do świąt. O tym musisz pamiętać na początku grudnia

Przygotowania do świąt. O tym musisz pamiętać na początku grudnia

Autor: Urszula Tatur
01 gru 2020 15:15

Wydawać by się mogło, że do świąt Bożego Narodzenia zostało nam jeszcze bardzo dużo czasu. Są jednak takie czynności, które należy zaplanować już na początek miesiąca. Dzięki temu od pierwszych dni grudnia w domu zapanuje wyjątkowa atmosfera oczekiwania i celebracji. O czym nie możesz zapomnieć?

Kalendarz adwentowy

Adwent w kościele katolickim to czas oczekiwania na ponowne nadejście Jezusa. Z tego obrządku wyrosła tradycja skierowana do najmłodszych. Najbardziej znane kalendarze adwentowe to te bombonierkowe z otwieranymi okienkami. Rodzice jednak wiedzą doskonale, że dzieciom ciężko poprzestać na jednym okienku dziennie i czekoladki kończą się za szybko. Nowym pomysłem na kalendarze adwentowe są te własnej roboty. W papierowych torebkach lub kartonikach można umieścić nie tylko smakołyki, ale również ciekawostki na temat Bożego Narodzenia, małe zabawki i książki. Ponumeruj je i otwieraj wraz ze swoją pociechą każdego dnia aż do świąt. Możesz również stworzyć kalendarz adwentowy dla siebie, wpisując do niego ważne punkty z grudniowego planu przygotowań świątecznych. Pomoże ci w tym fanpage Thermomix® na Facebook, na którym aż do wigilii znajdziesz codziennie cenne kulinarne porady.

Pieczenie pierników

Im później rozpoczniesz pieczenie pierników, tym większe ryzyko, że do świąt nie zdążą nabrać właściwej miękkości. Nie warto zatem zwlekać ani chwili dłużej, bo piernik to jeden z ważniejszych przysmaków bożonarodzeniowych. Z ciasta piernikowego można przygotować również dekoracje choinkowe oraz uwielbiany przez dzieci piernikowy domek. Zrób z pieczenia ciastek rodzinne wydarzenia, zaangażuj dzieci w wycinanie kształtów w cieście i dekorowanie. Jeśli nie masz w domu sekretnej rodzinnej receptury, przekazywanej z pokolenia na pokolenie, to mnóstwo niezawodnych przepisów na pierniki znajdziesz na przykład na platformie Cookidoo®.

Suszenie owoców

Kiedy w domu roznosi się zapach pomarańczy, grzybów i piernika, wiadomo że święta już tuż-tuż. Z suszonych pomarańczy zrobisz ozdoby choinkowe i inne dekoracje świąteczne, jak wieńce i stroiki. Najbezpieczniej i bez angażowania dodatkowych sprzętów jest suszyć owoce naturalnie, kładąc ich cienkie plastry na papierze do pieczenia lub kuchennej ściereczce w suchym ciepłym miejscu, a nawet na grzejniku. Nie ograniczaj się wyłącznie do pomarańczy. Pamiętaj, że jedną z 12 potraw wigilijnych jest tradycyjny kompot z suszu. A ten najlepiej smakuje przygotowany z wcześniej ususzonych domowymi sposobami owoców.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także