×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Te naczynia to ikony polskiego designu. Możesz je kupić!

Te naczynia to ikony polskiego designu. Możesz je kupić!

Autor: Justyna Łotowska
09 lis 2022 13:21

Wazony Zbigniewa Horbowego, serwis Wincenta Potackiego, a może wazon Zofii Przybyszewskiej? Na święta możesz sobie (albo komuś) sprawić fantastyczny designerski prezent!

Kiedy dni są coraz krótsze, szybciej zapada zmrok, a temperatura spada, coraz większą mamy ochotę na wieczór z kubkiem herbaty w domu. Po letnim sezonie wnętrza domagają się lekkiej metamorfozy: wprowadzenia ciepłych kolorów, miękkich tkanin i nastrojowego oświetlenia, które sprawi, że wnętrze nabierze przytulności i uroku.

Perełki vintage do kupienia od zaraz

DESA Home oferuje szereg kultowych obiektów designu, które nie tylko wzbogacą wnętrze, ale również stworzą wartościową kolekcję wzorniczą i artystyczną. Wśród nich naczynia Zbigniewa Horbowego, wybitnego projektanta, o międzynarodowej sławie, twórczego, eksperymentującego, którego obiekty obecne są tak w domach jak i muzealnych kolekcjach.

W Desa Home znajduje się blisko 120 obiektów – wazony, karafki, patera, kieliszki czy świeczniki. Z bogatej kolekcji warto zwrócić uwagę na serwis Wincenta Potackiego, wazon Zofii Przybyszewskiej, naczynia Jana Sylwestra Drosta, Jana Sowińskiego, Ludwika Ferenca czy Wita Płażewskiego.

Współczesne rzemiosło

Kolekcja Desa Home Today to obiekty w ściśle limitowanych ilościach od współczesnych polskich projektantów. W pierwszej odsłonie projektu udział wzięli twórcy z kolektywu rzemieślniczego Nów, Ivo Nikić i Aleksandra Kujawska, którzy stworzyli unikatowe serie obiektów do wnętrz i cykl obrazów. Wszystko z szacunkiem do tradycji, wyprodukowane w zrównoważony sposób z naturalnych, trwałych materiałów.

Wśród obiektów szklana karafka z kieliszkami, lustra, stolik, koce, naczynia, mozaiki i obrazy. Wraz z kolejnymi tygodniami do kolekcji dołączyły trzy grafiki Ady Sokół, artystki 3D. Już za chwię dostępny będzie również serwis Marka Cecuły, światowej sławy ceramika, założyciela Modus Design Studio, który z od lat 90-tych współpracuje z Fabryką Porcelany w Ćmielowie, otwierając ją na współczesność.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także