PARTNER PORTALU
Zdrowy sen - wybieramy idealny materac na lato

Zdrowy sen - wybieramy idealny materac na lato

Autor: Anna Sołomiewicz
02 cze 2016 09:53

Odpowiedni materac podnosi komfort snu i tego jak czujemy się w dzień. Latem warto zatroszczyć się o dodatkowe funkcje, jak regulacja temperatury ciała czy cyrkulacja powietrza.

Zdrowy sen to spokojny i efektywny wypoczynek, na który powinno się przeznaczać minimum 7 godzin dziennie. Jednak zbliżające się lato, a wraz z nim wysokie temperatury nie pozwalają w pełni zregenerować organizmu. Jak temu zapobiec? Razem z Fabryką Materacy Janpol przyglądamy się materacom idealnym na lato.

Innowacyjne podłoże snu

Wybierając materac na lato, warto zastanowić się nad modelem, który wpłynie na regulację temperatury ciała. Model Luna należy do grupy produktów zawierających wypełnienie lateksowe, powstałe przy pomocy technologii Ocean Blue. Co oznacza to w praktyce? Ocean Blue to nic innego jak lateks infuzowany cząsteczkami żelu, które pozwalają na wyrównanie temperatury organizmu w czasie snu. Ponadto, w Lunie zastosowano taśmę 3D, która zapewnia znakomitą wentylację materaca i sprawia, że podłoże snu „oddycha”. Dzięki takim rozwiązaniom, regeneracyjny odpoczynek jest możliwy nawet podczas letnich, ciepłych nocy.

Demeter – bogini w sypialni

Lateks to surowiec, który powstaje z mleczka kauczukowego. Dzięki temu charakteryzuje się wysoką przepuszczalnością powietrza. Co więcej, stanowi on wypełnienie modelu Demeter, który idealnie sprawdzi się w okresie upałów. Wkład materaca posiada specjalny system otworów umożliwiający odpowiednią wymianę powietrza i ciepła, co znacząco wpływa na komfort snu. Ponadto, lateks posiada właściwości antyalergiczne oraz zapobiega rozwojowi bakterii i grzybów. Tym samym zapewnia zdrowy sen i jest rekomendowany dla alergików.

Komfort na lato

Latem warto korzystać z bogactwa natury i wprowadzić ją także do wnętrza sypialni. Jest to możliwe dzięki Fabryce Materacy Janpol. Innowacyjna pianka lateksowa z dodatkami naturalnych olejów słonecznikowych jest surowcem wysoce elastycznym i sprężystym. To ekologiczne podłoże snu stanowi wypełnienie materaca Hypnosis. Ponadto, perforacja pionowa typu Pantera gwarantuje odpowiednią cyrkulację powietrza. Dzięki temu model idealnie sprawdzi się w czasie ciepłych, letnich nocy.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także